2022-06-11 19:22:41

Avia Świdnik z wysoką wygraną nad Koroną Rzeszów

Avia Świdnik wykorzystała słabą dyspozycję Korony Rzeszów i rozgromiła rywali aż 6-1. Niemal wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania. Przeczytajcie podsumowanie tego starcia.

Korona Rzeszów, mimo że nie ma już szans na utrzymanie w 3.lidze, liczyła na wyrównana walkę z Avią Świdnik. Szybko jednak została sprowadzona na ziemię. Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 16. minucie, kiedy piłkę do siatki wpakował Adrian Popiołek. Na podkręcenie tempa w tym pojedynku nie trzeba było długo czekać. Avia szła jak burza i wystarczyły cztery minuty, by ustrzelić kolejne dwa gole. Ich autorami byli Ņikita Kovaļonoks oraz Wojciech Białek.

Ekipa z Załęża chwilowo liczyła na przełamanie po trafieniu Dawida Kalisza między słupki rywali. Było to jednak jedyne trafienie Korony w tym starciu. Ponownie miejsce w szeregu rywalom pokazał Białek, który na około pięć minut przed przerwą trafił na 4-1.

Druga połowa to nadal dominacja gospodarzy. Chwilę po gwizdku, swoją szansę dobrze wykorzystał Dominik Maluga, a całość dopełnił na moment przed końcem spotkania ponownie Białek, zaliczając tym samym hat-tricka w tym spotkaniu.

1-0 Adrian Popiołek (16)
2-0 Ņikita Kovaļonoks (18)
3-0 Wojciech Białek (20)
3-1 Dawid Kalisz (22)
4-1 Wojciech Białek (39)
5-1 Dominik Maluga (48)
6-1 Wojciech Białek (89)