2022-06-10 10:36:27

Polscy siatkarze przegrali z Włochami 1-3 w drugim meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Polski w siatkówce nie miała wczoraj najlepszego dnia i nie podołała Włochom w drugim meczu Ligi Narodów. Na inaugurację Polacy wygrali w trzech setach z Argentyną.

Pierwszy set należał do Polaków, którzy zdecydowanie zdominowali tę partię. Gra Polaków zaczęła się psuć wraz z końcówką drugiego seta, kiedy to rywale odrobili kilka punktów straty i zdołali wyrównać stan rywalizacji. W dalszej części biało-czerwoni popełniali coraz więcej błędów, co nie pozwalało im na przeskoczenie rywala.

W czwartej odsłonie obie ekipy od początku prowadziły bardzo wyrównaną walkę. Po skutecznym ataku Karola Butryna, Polska miała niewielką przewagę na przerwie technicznej. Później szala przechyliła się na stronę Włochów. Remis był jeszcze przy stanie 20-20, jednak końcówka należała do siatkarzy Italii, którzy wygrali pięć ostatnich akcji i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa z rąk.

Najwięcej punktów (17) w polskiej drużynie zdobył wyżej wymieniony Karol Butryn, a MVP spotkania wybrano Simone Giannelliego.

W sobotę nasza reprezentacja zmierzy się z Bułgarami (22.00 polskiego czasu). Turniej w Ottawie Polacy zakończą w niedzielę starciem z Francuzami (godz. 17).

POLSKA – WŁOCHY 1-3 (25-21, 23-25, 20-25, 20-25)

POLSKA: Firlej, R. Szymura 12, Poręba 8, Butryn 19, Fornal 12, Kochanowski 5 oraz Popiwczak (l), Kozub, Muzaj, Kwolek. Trener: Grbić.

WŁOCHY: Giannelli 4, Recine 9, Galassi 5, Romano 16, Bottolo 15 Cortesia 2 oraz Piccinelli (l), Mosca 3, Vitelli 3, Gironi. Trener: De Giorgi.