2022-05-30 15:25:29

Klasa O Krosno: Zmiana lidera oraz dobra gra Markiewicza Krosno! [Podsumowanie 29. kolejki]

W miniony weekend swoją kolejką rozegrały także zespoły z krośnieńskiej okręgówki. Hitem sezonu był mecz Cosmosu Nowotaniec ze Startem Rymanów, który wyłonił nowego lidera. Dobrze sprawili się też zawodnicy Markiewicza Krosno. Przeczytajcie podsumowanie tych oraz pozostałych spotkań.

Przełęcz Dukla może cieszyć się ze zwycięstwa 3-1 nad wyżej notowanym Partyzantem Targowiska. U gospodarzy celni był dwukrotnie Konrad Wajs, a jedno trafienie dołożył Krystian Frączek. Gola kontaktowego gości odnotował Hubert Wilk.

Bez większej niespodzianki, Czarni Jasło pokonali 4-1 Ostoję Kołaczyce. Strzelanie rozpoczął w drużynie gospodarzy Marcin Krajewski, w 10. minucie spotkania. Potem swoje “trzy grosze” dołożyli Dawid Florian, Maciej Sowa i Oskar Polakiewicz. Jedynego gola Ostoi zapisał sobie Sławomir Sienicki.

Podział punktów w Posadzie Górnej. Tamtejszy Beskid zremisował 2-2 z zespołem Wiki Sanok. Pierwszy zaczął zawodnik gospodarzy- Kacper Kozioł. Odpowiedział na to Brajan Milczanowski, a na prowadzenie Sanoka zapracował Grzegorz Hostyński. Dziewięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Piotr Świder doprowadził do wyrównania Beskidu.

Świetny mecz w wykonaniu Zamczyska Odrzykoń, który odnotował wysokie zwycięstwo (4-0) z Szarotką Uherce. Autorami trafień byli kolejno Daniel Stanisz, Kacper Sokołowski, Jakub Dzadosz, a zakończył wszystko z rzutu wolnego Tomasz Bardzik.

Popis dali również zawodnicy Markiewicza Krosno, którzy ustrzelili pięć bramek na wyjeździe, przy zerze Grabowianki Grabówka. Od początku to goście dyktowali warunki gry. Na pochwałę zasłużył Rafał Głód, który w całym meczu odnotował hat-tricka. Gola dołożył jeszcze Daniel Jucha. Jedna bramka powędrowała dla Krosna w prezencie, bowiem był to strzał samobójczy rywali.

Z pewnością największym hitem było starcie Cosmosu Nowotaniec ze Startem Rymanów, które zakończyło się zwycięstwem 2-1 gospodarzy i wywindowało ich na pozycję lidera Klasy Okręgowej. Cosmos szybko zabrał się do pracy, bowiem już w 3.minucie między słupki trafił Jesus antonio Diaz gomez. Dziesięć minut później odpowiedzieli goście za sprawą Arkadiusza Femina. Ostateczny wynik został ustanowiony jeszcze w pierwszej połowie, a gola na wagę wygranej odnotował Aliaksandr Vanda.

2-4 padło w spotkaniu Tempa Nienaszów z Jabłonicą Polską. Wszystkie sześć bramek zobaczyliśmy w drugiej części starcia. Do zwycięstwa Jabłonicy przyczynili się przede wszystkim Mateusz Aszlar, Tomasz Kolasiński, Marcin Balawajder oraz Sebastian Meier. Drogę między słupki u gości odnaleźli Gabriel Gierlasiński i Mateusz Kuciński.