2022-04-26 09:24:30

Klasa O Krosno: Dobra gra Markiewicza Krosno oraz czołówki tabeli! [Podsumowanie 23. kolejki]

W weekendowe popołudnia swoje mecze rozegrała krośnieńska klasa okręgowa. Świetnie poradziły sobie zespoły Markiewicza Krosno, Startu Rymanów, czy Czarnych Jasło. Przeczytajcie podsumowanie tych zmagań

Spora wymiana goli w Posadzie Górnej, gdzie kibice zobaczyli wynik 3-4 między Beskidem a Przełęczą Dukla. Tomasz Kasperkowicz jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w ekipie gospodarzy, potem drugiego gola dołożył Piotr Świder. Jedno trafienie zostało sprezentowane przez rywali w postaci gola samobójczego. Dukla może podziękować Krystianowi Frączkowi, który ustrzelił hat-tricka. Wynik podwyższył jeszcze Tomasz Mierzejewski.

Drużyna Wiki Sanok lepsza (4-2) od sąsiadującej w tabeli Jabłonicy Polskiej. Na zwycięski rezultat zapracowali przede wszystkim Adam Osiniak, Dominik Pielech, Brajan Milczanowski i Rafał Domaradzki. W Jabłonicy sytuacje chciał poprawić dwukrotnie Tomasz Kolasiński.

Odrzykoń Zamczysko może cieszyć się z trzech punktów. Targowiska okazały się słabsze i przegrały 0-2. Patryk Orzechowski był tym zawodnikiem, który ustalił wynik dla gospodarzy za sprawą dwóch celnych strzałów.

Nowotaniec Cosmos bez większych fajerwerków pokonał 1-0 Kołaczyce Ostoja. Autorem jedynej bramki był Jesus Antonio Diaz Gomez. Bez niespodzianek także u lidera. Start Rymanów wygrał 3-1 z Mrukowem Zamczysko i umocnił się na swojej pozycji. Rafał Nikody, Matsvei Marushka i Filip Brożyna dali zwycięstwo ekipie gospodarzy. Bramkę kontaktową w Zamczysku odnotował Wiktor Brągiel.

Grabówka nie zeszła z własnego stadionu w najlepszych humorach. 1-2 to wynik jaki udało się osiągnąć w meczu z Naftą-Splast Jedlicze.  Gospodarze szybko rozpoczęli celowanie między słupki, ponieważ już w 1.minucie Dominik Haduch wpakował piłkę do bramki. Sytuacja jednak się odmieniła, a Mateusz Biernat i Bartosz Klich dali Nafcie punkty.

Czarni Jasło nie zaskoczyli i na stadionie w Nienaszowie wygrali z tamtejszym Tempem 3-1. U gospodarzy to Arkadiusz Majka starał się powalczyć o dobry wynik, jednak dublet Łukasza Urbana oraz trafienie Macieja Sowy w Czarnych rozwiały wszelkie złudzenia.

Największą pewność w swoje grze przejawiali zawodnicy Markiewicza Krosno, który bez żadnych problemów wygrał 4-0 Uhercami Szarotka. Po dwa gole na swoje konto wpisali Paweł Jarząb oraz Jakub Satur.