2022-04-13 20:59:00

Legion Pilzno pokonał w zaległym meczu rezerwy Stali Mielec

Piłkarze Legionu Pilzno dali swoim kibicom nadzieje na utrzymanie w czwartej lidze. Pokonali w zaległym meczu rezerwy Stali Mielec.

Rezerwy Stali Mielec wystawili do walki, jak zwykle, młody skład. Legion Pilzno nie zamierzał oddawać pola dobrym technicznie, ale słabszym fizycznie rywalom. Gospodarze grali agresywnie, byli zdeterminowani i już przed przerwą otworzyli wynik. Podopieczni Łukasza Bartkowskiego objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Baryczy.

Po kwadransie gry drugiej połowy było już 2-0, a do siatki trafił sprowadzony w zimie Kamil Tyrka. Starcie Legionu ze Stalą II Mielec trzymało w napięciu do ostatnich minut, ale kibice nie zobaczyli już więcej bramek. Dla zespołu z Pilzna było to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Jego szanse na utrzymanie wzrosły, ale ciągle do względnie bezpiecznych pozycji ekipa Łukasza Bartkowskiego traci ponad 10 punktów.

1-0 Tomasz Barycza (34)
2-0 Kamil Tyrka (63)