2022-03-31 12:33:20

Eurobud JKS Jarosław lepszy od Suzuki Korony Handball Kielce

Eurobud JKS Jarosław przed własną publicznością pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 29-23. Mimo tego, że błędy pojawiały się w obu drużynach, to jarosławianki potrafiły utrzymać korzystny wynik i wygrać wymagające spotkanie. Był to zaległy mecz z 14. Kolejki ligowych zmagań.

Od samego początku zmagania wyglądały na bardzo wyrównane. Od udanej akcji rozpoczęły kielczanki. Natychmiastowo jednak odpowiedziała Aleksandra Zimny, która celnie rzuciła na 1-1. Odkąd na prowadzenie wyszły dziewczyny z JKS-u, na parkiecie zrobiło się nerwowo.

Jarosławianki przetrwały ciężki moment i po dziesięciu minutach spotkania prowadziły już 6-3. O czas poprosił kielecki szkoleniowiec. Przyjezdne, po wznowieniu gry, niemal w całości odrobiły straty. Eurobud widząc sytuacje, nie dał za wygraną i szybko zaczął budować kolejną przewagę.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego rzutu Magdy Balsam na 15-11. Dziewczyny z Korony po raz kolejny wzięły przerwę, aby omówić dalszą część spotkania. Gospodynie w tej fazie meczu grały zdecydowanie skuteczniej niż przed kilkunastoma minutami. Lepsza dyspozycja Aleksandry Zimny oraz wsparcie skrzydłowej Magdy Balsam pozwoliło na bezpieczną sześciopunktową przewagę. Jednak nastąpiła powtórka z poprzedniej części. Suzuki Korona zaczęła grać lepiej, co spowodowało u ekipy z Jarosławia spore błędy. Nie były one jednak na tyle groźne by stracić korzystny wynik i wygraną w tym spotkaniu.

Eurobud JKS Jarosław -Suzuki Korona Handball Kielce 29-23 (14-11)

JKS Jarosław:  Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 6, Kozimur 2, Nestsiaruk 7, Gadzina 2, Balsam 7, Vukcevic 2, Dorsz 2, Mrden 1, Strózik, Guziewicz, Smolinh.

Korona Kielce: Hibner, Chodakowska, Chojnacka – Pękala 4, Costa 1, Więckowska 9, Rosińska 2, Pastuszka 1,  Gliwińska 3, Jasińska 3, Kowalczyk Grabarczyk, Kędzior, Zimnicka.