2022-03-19 17:36:00

Wisłoka Dębica na własnym stadionie pokonała TEXOM Sokoła Sieniawa

Wisłoka rozegrała dziś pierwsze spotkanie w nowej rundzie przed własną publicznością. Kibice miejscowych na pewno mogą mieć powody do zadowolenia, ponieważ ich drużyna pokonała TEXOM Sokoła Sieniawa 2-1.

Wisłoka Dębica, która przed tym spotkaniem była faworytem odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Gospodarze pokonali TEXOM Sokoła Sieniawa, znajdujący się obecnie w strefie spadkowej tabeli trzeciej ligi.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, ponieważ już w 7. minucie spotkania, "biało-zieloni" mieli szansę na obięcie prowadzenia. W pole karne wszedł niepilnowany Sebastin Fedan, z bramki wyszedł Dominik Pasterczyk i trącił rywala. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na bramkę zamienił Patryk Zygmunt.

Sokół jednak nie odpuszczał i juz w 11. minucie zdobył wyrównującą bramkę. Szybka kombinacja podań pozwoliła wejść w pole karne Dominikowi Pikielowi, który wykorzystał sytuację i zdobył wyrównująćego gola. Obie drużyny od początku nastawione były na grę ofensywną. W 25. minucie szansę na bramkę miał jeden z graczy Wisłoki, ale jego lob nad wychodzącym z bramki Pasterczykiem minął bramkę.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gracze Wisłoki, ale nie byli w stanie udowodnić swojej przewagi. Swoje okazję stwarzał także Sokół, jednak goście również nie potrafili znaleźć drogi do bramki. W 79. minucie w końcu Wisłoka dopięła swego i objęła prowadzenie. Po pięknym strzale głową z 16 metra, Kamil Rębisz umieścił piłkę w siatce.

Końcówka była bardzo nerwowa. W doliczonym czasie boisko opuścili dwaj zawodnicy, Jarosław Lis z Sieniawy za drugą żółtą kartkę oraz Dominik Cabała, za agresywne wejście wyprostowaną nogą.

1-0 Patryk Zygmunt (7-rzut karny)
1-1 Dominik Pikiel (11)
2-1 Kamil Rębisz (79)