2022-03-15 21:59:25

Eurobud JKS Jarosław w pięknym stylu zwyciężyło z KPR-em Kobierzyce

Eurobud JKS Jarosław powstrzymał we własnej hali mocny zespół KPR-u Kobierzyce 28-22. Cenne trzy punkty są istotne w walce o podium tego sezonu PGNiG Superligi Kobiet.

W 20. serii ligowych zmagań to Eurobud JKS Jarosław pokazał się w zdecydowanie w lepszym stylu. Było to spotkanie 3. i 4. zespołu tabeli Superligi. Niesione dopingiem kibiców jarosławianki świetnie radziły sobie przede wszystkim w ataku pozycyjnym, a dobrą dyspozycję pokazywała Magda Balsam.

Mimo tego, że początkowo walka było zacięta i wyrównana, to czarno-niebieskie zaczęły stopniowo budować niewielką przewagę. Przez pierwsze dziesięć minut rywalizacja toczyła się punkt za punkt (4-4 w 8 minucie). Na pochwałę zasłużyły bramkarki obu zespołów, zarówno Beata Kowalczyk z KPR-u, jak i Weronika Kordowiecka z Jarosławia.  Ta druga postawiła rywalki w trudnej sytuacji. Wicemistrzynie Polski przez prawie siedem minut nie mogły umieścić piłki w siatce JKS-u.

Po zmianie stron “kobierki” nadal miały problemy w ofensywie. Dzięki błędom w ustawieniu i długim, mozolnym budowaniem akcji gospodynie mogły przejąć inicjatywę i powiększać dorobek punktowy. W tej kwestii świetna była Sylwia Matuszczyk, która zaliczyła 7 rzutów. Do końca to JKS Jarosław dyktował tempo i utrzymał korzystny wynik.

MVP meczu została wspomniana wyżej zawodniczka, której interwencje w bramce były godne podziwu- Weronika Kordowiecka.

Był to niezwykle ważny mecz z perspektywy ligowej tabeli. Przed tym spotkaniem podopieczne Edyty Majdzińskiej miały tylko o trzy punkty więcej od JKS-u (33) i zamykały podium Aby jarosławianki zbliżyły się do strefy medalowej, musiałyby zatrzymać punkty w swojej hali, co też się stało. Za tydzień czarno-niebieskie zagrają na wyjeździe z Suzuki Koroną Handball Kielce.

EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 28 -22 (16-13)

JKS Jarosław: Kordowiecka, Durasinovic, Kukharchyk – Balsam 6, Nestsiaruk 5, Matuszczyk 7, Zimny 6, Gadzina 2, Kozimur 1, Dorsz 1, Vukcevic , Mrden, Volovnyk, Guziewicz.

KPR Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Tomczyk 2, Buklarewicz, Janas, Wiertelak 4, Kozioł, Ivanović, Despodovska 10, Shupyk 1, Wicik 1, Macedo, Ważna 2.