2022-03-13 15:00:00

Apklan Resovia wróci z Kielc bez punktów. Rzeszowianie przegrali z Koroną

Apklan Resovia przegrała w wyjazdowym meczu 23. kolejki Fortuna 1 ligi. "Pasiaki" uległy zawodnikom Korony Kielce 2:1 i wrócą do Rzeszowa bez punktów.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:40. W pierwszych minutach było widać dużo nerwowości z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji.  Z minuty na minutę gra jednak nabierała tempa i dało się zauważyć delikatną przewagę Korony.

Kolejne ataki graczy z Kilec dały w końcu efekt i w 25. minucie w polu karnym zawodnika Korony faulował Rafał Mikulec. Jacek Podgórski zamienił karnego na bramkę i gospodarze prowadzili 1-0. Resovia jednak nie odpuszczała i w 36. minucie "Pasiaki" miały doskonałą sytuacje na zdobycia wyrównującej bramki. Po świetnym uderzeniu w poprzeczkę trafił jednak Marek Mróz i wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od ataków Korony Kielce, były one jednak skutecznie odpierane przez rzeszowian. W 54. minucie znakomita sytuacja pojawiła się po stronie Apklan Resovii. Świetną piłkę w pole karne z lewego skrzydła posłał Damian Hilbrycht, tam znalazł się Rafał Mikulec i strzałem z główki pewnie pokonał bramkarza.

Po kilkunastu minutach role znów się odwróciły i po idealnej wrzutce w pole karne, piłkę w siatce umieścił Dawid Błanik i w 72. minucie Korona Kielce ponownie wyszła na prowadzenie 2-1. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i rzeszowianie po niezłym meczu musieli uznać jednak wyższość rywali.

0-1 Jacek Podgórski (26-rzut karny)
1-1 Rafał Mikulec (54)
1-2 Dawid Błanik (72)

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Radosław Adamski ( Bartosz Jaroch), Aleksander Komor, Dawid Kubowicz (Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Eizenchart, Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk(Paweł Wojciechowski), Josip Šoljić, Marek Mróz, Damian Hilbrycht ( Kamil Antonik) -  Jakub Wróbel  (Klaudiusz Krasa).

Korona Kielce: Konrad Forenc - Jacek Podgórski, Grzegorz Szymusik ( Zvonimir Petrović;. Adam Frączczak), Piotr Malarczyk,  Mario Zebić ( Michał Koj), Roberto Corral - Dawid Błanik, Marcin Szpakowski, Dalibor Takáč (Oskar Sewerzyński), Jakub Górski ( Filipe Oliveira) - Jewgienij Szykawka.