2022-03-05 11:46:21

Zespoły San-Pajda Jarosław i AKS V LO Rzeszów zwyciężyły w pierwszych meczach półfinałowych

Zespoły San-Pajda Jarosław i AKS V LO Rzeszów zagrały w swoich pierwszych półfinałach Mistrzostw Świata juniorów i obie drużyny wyszły z tych starć zwycięsko.

Dziewczyny z San-Pajdy pokazały swoją siłę i kapitalnie wykonały założoną pracę. Bez straty seta pokonały Akademię Siatkówki AZS AWF Wrocław 3-0 (25-23, 25-23, 25-22). Najbardziej wymagający był trzeci set, w którym jarosławianki zmobilizowały się i ze stanu 11-17 wyciągnęły zwycięstwo. Kolejnym meczem biszkoptów w ramach tych rozgrywek będzie Solna Wieliczka.

Rzeszowianie reprezentujący AKS V LO jako jedyni przedstawiciele naszego województwa w półfinałach juniorów, rozegrali pierwsze spotkanie w całym turnieju. W swojej hali popisali się pewną wygraną 3-0 (25-15, 25-20, 25-12) nad MOS Wolą Warszawa, co daje duże nadzieje na dalszą walkę i awans.

W sobotę od godziny 16 druga kolejka gier w hali Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Do finału całych rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju półfinałowego.