2022-02-20 20:40:54

Eurobud JKS Jarosław po raz trzeci w sezonie pokonał Młyny Stoisław Koszalin

W 18. serii PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław pokonał Młyny Stoisław Koszalin 29-17. W bieżącym sezonie drużyny spotkały się już dwa razy i w obu spotkaniach lepsze okazały się szczypiornistki z Jarosławia wygrywając z różnicą tylko jednej bramki. Tym razem ponownie, pomimo problemów kadrowych, poszły za ciosem i mogą cieszyć się z ligowego zwycięstwa.

Zawodniczki Eurobud JKS-u Jarosław już w pierwszej połowie zbudowały wysoką przewagę nad rywalkami. Początek meczu był niezwykle wyrównany dla obu drużyn, jednak od szóstej minuty i wyniku 3-3 do ataku przystąpiły jarosławianki.  W ciągu dwunastu minut rzuciły aż pięć bramek, a utraciły zaledwie jedną. Fenomenalna Weronika Kordowiecka w bramce odegrała kluczową rolę w zbudowaniu przewagi i okazała się ‘’murem’’ trudnym do przejścia dla rywali. Skrzydłowa Joanna Gadzina i obrotowa Sylwia Matuszczyk stale powiększały dorobek punktowy.  W 23. minucie o przerwę poprosił trener Młynów Stoisław Koszalin - Waldemar Szafulski, ponieważ sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna dla jego zespołu. Przyczyniło się to do podjęcia walki przez przyjezdnych i zbudowanie akcji.  ‘’Czarno-niebieskie’’ choć w okrojonym składzie, rozgerały niemal bezbłędnie końcówkę pierwszej połowy. Celne rzuty zanotowały Katarzyna Kozimur, Valentina Nestsiaruk i Magda Balsam, co dało wynik 15-9 do przerwy dla ekipy JKS-u.

Początek drugiej połowy ponownie nie był korzystny dla koszalińskiej drużyny. Goście nie uchronili się od błędów w podaniach, co pozwoliło na podwyższenie wyniku przez jarosławianki. Gospodynie w ciągu jedenastu minut straciły jedynie jedną bramkę.  Na tym etapie gry celnie trafiały m.in. Sandra Guziewicz, Natalia Volovnyk i Ivona Mrden. Do samego końca tempo dyktowały szczypiornistki z Eurobud JKS-u Jarosław i pewnie wygrały z wynikiem 29-17. Najlepszą zawodniczką spotkania została Joanna Gadzina, a wyróżnienie otrzymała Gabriela Haric.

Kolejny mecz zawodniczki miasta nad Sanem rozegrają 25 lutego. Ich rywalem będzie EKS Start Elbląg.

Eurobud JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 29-17 (15-9)

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 3, Mrden 2, Kozimur 1, Guziewicz 2, Nestsiaruk 3, Gadzina 6, Balsam 4, Volovnyk 2, Matuszczyk 6 , Vukcevic.

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica, Zimny – Kurdzielewicz 1, Mączka 3, Haric 4, Mokrzka 3, Żukowska 1, Lipok 1, Rycharska 4, Borysławska, Mazurek, Zaleśny, Somionka.