2022-02-15 20:02:00

Lokomotiv Kaliningrad za mocny dla Developresu Bella Dolina Rzeszów

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów poniosły pierwszą porażkę w Lidze Mistrzyń CEV. W ostatniej kolejce fazy grupowej uległy Lokomotiv Kaliningrad 3-0. Mimo to awansują z pierwszego miejsca w grupie i oczekują na rywala w dalszej fazie rozgrywek.

Pierwszy mecz między tymi drużynami skończył się wygraną rzeszowianek 3-2. Tak samo jak i wtedy, dziś to Rosjanki były faworytkami spotkania i wydarzenia na boisku to potwierdziły.

Tylko pierwszy set był wyrównany. „Rysice” odważnie weszły w mecz i pewnie punktowały. Bardzo dobrze funkcjonował blok rzeszowskiego zespołu, a ekipa z Kaliningradu nie mogła odnaleźć swojego rytmu. Po wyrównanym początku, podopieczne Stephana Antigi wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, 12-7. Jednak Rosjanki w połowie seta się przebudziły, w końcu zaczęły skutecznie atakować. Doprowadziły do remisu po 16 i gra bardzo się wyrównała. W końcówce zachowały zimną krew i mimo trzech zmarnowanych piłek meczowych, doprowadziły set do końca, wygrywając na przewagi 28-26.

W drugim secie od początku zauważalna była przewaga gospodyń. Już w pierwszych minutach wypracowały sobie delikatną przewagę, którą z minuty na minutę powiększały. Skuteczne ataki w połączniu z odrobiną szczęścia w obronie sprawiły, że w połowie seta przewaga wynosiła już 6 punktów. Wypracowaną zaliczkę punktową siatkarki Lokomotivu dowiozły do końca wygrywając drugą partię 25-19.

Trzecia odsłona gry to dalsza dominacja ekipy gospodyń. „Rysice” jakby otumanione i przybite poprzednimi setami, nie grały na miarę swoich możliwości. Stephane Antiga próbował zmieniać skład personalny, ale to nie wystarczyło. To po prostu nie był dzień DevelopResu. Rozpędzone Rosjanki pewnie ruszyły po wygraną za 3 punkty i to im się udało. Bezradne rzeszowianki nie były dziś w stanie przeciwstawić się, będącym w dobrej dyspozycji, siatkarkom Lokomotivu. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25-18, a cały mecz 3-0.

„Rysice” poniosły pierwszą porażkę w Lidze Mistrzyń CEV. Mimo to pozostały na fotelu lidera w swojej grupie i awansowały do fazy pucharowej. Nikt nie jest niepokonany i słabszy dzień w drużynie DevelopResu Bella Dolina Rzeszów w końcu musiał nadejść.

Lokomotiv Kaliningrad – DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 3-0 (28-26, 25-19, 25-18)