2022-01-29 13:00:00

Eurobud JKS Jarosław przegrał z Zagłębiem Lubin

Szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław nie dały rady liderowi PGNiG Superligi kobiet. Podopieczne Reidara Moistada przegrały z Zagłębiem Lubin.

W Lubinie zobaczyliśmy dwa zespoły walczące o medale, Zagłębie o złoto, a Eurobud JKS Jarosław o brąz. Już początek pokazał, że jarosławianki nie zamierzają się poddać w meczu z liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Po walce bramka za bramkę od wyniku 4-4, przyjezdne wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Kolejne fragmenty gry to cztery bramki z rzędu Zagłębia, które prowadziło 8-6. Na parkiecie oglądaliśmy ciekawe, składne akcje, a oba zespoły dawały z siebie sto procent. Prawdziwą technikę prezentowała Patrycja Matieli, która w dwudziestej minucie miała na swoim koncie trzy trafienia i kilka asyst. Z drugiej strony bardzo dobrze prezentowała się Sylwia Matuszczyk.

Lubinianki „odpaliły” w końcówce pierwszej połowy, wyjaśniając sytuacje. Z wyniku remisowego zrobiło się 16:11, co było dla mistrzyń Polski komfortową sytuacja przed drugą częścią spotkania. Po zmianie stron "Miedziowe" grały lepiej od rywalek, zarówno w ataku, jak i obronie, a w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron przewaga lubinianek zbliżała się do 10 bramek przewagi. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały boiskowe wydarzenia, a kolejne akcje ofensywne na bramki zamieniała Karolina Kochaniak-Sala. Zagłębie się nie zatrzymywało i pewnie zmierzało po kolejną, czternastą już wygraną w lidze. Dziesięć minut przed końcem spotkania było 27-19 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Lubinie.

Zagłębie Lubin - Eurobud JKS Jarosław 30-23 (16-11)

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 3, Grzyb, Hartman 2, Górna 4, Miłek, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak-Sala 7, Matieli 4, Noga 1, Milojević 5

Eurobud JKS Jarosław: Kordowiecka, Durasinović – Balsam 4, Gadzina 3, Mrden, Matuszczyk 7, Volovnyk 2, Nestsiaruk 1, Guziewicz, Smolinh 3, Zimny, Strózik, Kukharchyk, Vukcević, Kozimur 4