2022-01-09 20:46:00

Asseco Resovia wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonali osłabiony GKS Katowice

Asseco Resovia wygrała trzeci mecz z rzędu! (fot. P.Cibowicz)
Asseco Resovia pokonała GKS Katowice 3-1 i jest to trzecie z rzędu zwycięstwo "Pasiaków" w Plus Lidze. Ekipa gości wystapiła w okrojonym składzie z powodów zdrowotnych.

GKS Katowice przystąpił do meczu z Asseco Resovią osłabiony brakiem Jakuba Jarosza, Damiana Domagały, Jakuba Szymańskiego oraz Dawida Ogórka. W związku z tym goście rywalizowali w zaledwie dzięwięcioosobowym zestawieniu. Jednak dzieli goście wyszli na parkiet i rywalizowali jak równy z równym z ekipą "Pasiaków". W końcówce GKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją stonę dzięki wspaniałej grze Tomasa Rousseaux. Tę partę wygrali goście 25-21.

Jednak w drugiej odsłonie niedzielnego pojedynku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy osiągnęli przewagę trzypunktową. Później goście doprowadzili do stanu 8-7, ale później przewaga Resovii tylko się powiększała. Ostatecznie w tej partii podopieczni Marcelo Mendeza wygrali 25-18.

W trzecim secie od początku na prowadzeniu byli gospodarze, który wydawało się że kontrolują przebieg seta. Jednak przy stanie 24-21 stracili koncentrację i GKS Katowice dopowadził do wyrówniania. Ostatecznie po grze na przewagi gospodarze wygrali 33-31.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Co chwilę Asseco Resovia osiągała przewagę, którą goście skutecznie niwelowali. "Pasiaki" prowadziły już 20-17, ale GKS zdołał doprowadzić do wyrównania. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali tę partę 25-22 i w całym meczu zwyciężyli 3-1. MVP uznany został Maciej Muzaj.

Asseco Resovia - GKS Katowice 3-1 (21-25, 25-18, 33-31, 25-22)