2021-12-08 09:20:00

Drugie zwycięstwo Developresu Bella Dolina Rzeszów w Lidze Mistrzyń!

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał na wyjeździe z ukraińskim SC Prometej Dnipro Kamianskie 3-1. To drugie zwycięstwo "Rysic" w tej edycji Ligi Mistrzyń. MVP została wybrana Katarzyna Wenerska.

Początek meczu należał do ekipy SC Prometej Dnipro Kamianskie. Gospodynie w pierwszym secie osiągnęły trzypunktowe prowadzenie w meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów (10-7). O czas musiał poprosić Stephan Antiga, a to poskutkowało późniejszym doprowadzeniem do wyrównania przez Jelenę Blagojević (12-12). Później co chwilkę ekipa z Ukrainy osiągnała dwupunktową przewagę, którą szybko rzeszowianki niwelowały. Końcówka seta należała już do "Rysic", dzięki znaomitym atakom Bruny Honorio i wspaniałej grze blokiem. Ostatecznie tę partię wygrał Developres 25-20.

Drugiego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły wicemistrzynie Polski. Siatkarki z Rzeszowa osiągnęły przewagę pięcipunktową (10-5), którą do końca seta tylko powiększały. W końcówce seta na boisku po stronie Developresu Bella Dolina Rzeszów pojawiły się zmienniczki i partię tę zakończyła Izabella Rapacz mocnym atakiem.

W trzeciej odsłonie wtorkowego pojedynku ponownie mieliśmy znakomite rozpoczęcie "Rysic". Rzeszowianki prowadziły najpierw 4-0, a później 10-4. Po atakach Nasji Dimitrowej i zablokowaniu Kary Bajema zrobiło się 11-9. Jednak chwilę później na zagrywce stanęła Anna Stencel i ponownie Developres osiągnął przewagę (14-9). Chwilę później podopieczne Antigi zupełnie straciły koncentrację i najpierw SC Promej doprowadził do remisu (15-15) i końcówka seta należała do gospodyń, które wygrały 25-21.

Początek czwartej partii to gra punkt za punkt. Po autowym ataku ekipy z Ukrainy rzeszowianki wyszły na dwupunktową przewagę (6-4). Później doskonale spisywały się Kaja Bajema oraz Bruna Honorio, a świetną zagrywką dysponowała Anna Stencel i różnica stale się powiększała. Chwilowa dekoncetracja i strata trzech punktów z rzędu już nie pozwoliła gospodyniom odwrócić losów meczu. Spotkanie zakończyła skutecznym blokiem Magdalena Jurczyk. MVP spotkania została Katarzyna Wenerska.

SC Prometej Dnipro Kamianskie (UKR) – Developres Bella Dolina Rzeszów (POL) 1:3 (20:25, 14:25, 25:21, 17:25)