2021-11-24 09:38:52

Podsumowanie europejskich Eliminacji o MŚ 2022 w Katarze

Za nami ostatnie spotkania grup eliminacyjnych. Jedni już są pewni miejsc na mundialu, inni będą musieli jeszcze powalczyć. Część reprezentacji nie zobaczymy na pewno na Mistrzostwach Świata 2022. Kto już awansował, a które drużyny narodowe zagrają w barażach? Przedstawiamy!

Dziesięć drużyn pewnych gry w Katarze

Po 10 kolejkach gier z dziesięciu grup spotkania wyłoniły liderów, którzy są już pewni awansu na Mistrzostwa Świata. Są to: Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Belgia, Dania, Holandia, Chorwacja, Anglia i Niemcy.

Wśród wymienionych reprezentacji rzutem na taśmę bezpośredni awans wywalczyły reprezentacje Szwajcarii i Serbii. Obie drużyny w ostatniej kolejce wywalczyły pierwsze miejsce w grupie kosztem reprezentacji Portugalii i Włoch.

Szwajcaria wykorzystała niezbyt dobrą grę reprezentacji Włoch w fazie eliminacyjnej. Kadra Azzurri co prawda nie przegrała ani jednego meczu, jednak zremisowała o jedno spotkanie więcej od reprezentacji Szwajcarii i musi powalczyć o wyjazd do Kataru w marcowych barażach.

Reprezentacja Serbii przeszła przez eliminacje jak burza, nie przegrywając ani jednego spotkania w swojej grupie! Wyprzedziła drugą w tabeli Portugalię o 3 punkty, wygrywając z nią w ostatnim spotkaniu eliminacji. Serbowie po raz czwarty w XXI wieku pojadą na największą imprezę piłkarską na Świecie.

Kto rozstawiony, a kto nie?

Baraże zostaną rozegrane w systemie pucharowym, a więc zostaną wyłonione 3 drabinki – w każdej zostanie rozegrany mecz półfinałowy i mecz finałowy. Na Mistrzostwa Świata awansują tylko 3 zespoły, czyli zwycięzcy poszczególnych drabinek.

Wśród zespołów nierozstawionych znalazła się niestety nasza reprezentacja. Polacy przegrali swój ostatni mecz eliminacyjny z reprezentacją Węgier i przy niekorzystnych wynikach innych zespołów będziemy przystępować do meczu półfinałowego jako goście z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem.

Podobnie jak reprezentacja Polski z pozycji underdoga przystępować będą reprezentacje Turcji, Ukrainy i Macedonii Północnej, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach, a także reprezentacje Austrii i Ukrainy, które dostały się do baraży dzięki wygraniu swoich grup w Lidze Narodów.

Jako gospodarze meczów półfinałowych, czyli zespoły rozstawione przystąpią Reprezentacje Portugalii, Włoch, Szwecji, Szkocji, Rosjii i Walii. Drużyny te miały lepszy bilans punktowy na tle pozostałych drużyn i mają handicap w postaci gry przed własną publicznością. Zapowiedzi meczów i typy bukmacherskie znajdziesz na sport.betfan.pl.

Kogo nie zobaczymy na Mistrzostwach Świata?

Wśród zespołów, które nie dostały się nawet do baraży nie znajdziemy dużych niespodzianek. Wszystkie wielkie drużyny albo bezpośrednio awansowały na Mistrzostwa Świata z pierwszego miejsca w grupie albo powalczą o wyjazd w barażach.

Na Mistrzostwach Świata nie zobaczymy naszych sąsiadów - reprezentacje Słowacji, Łotwy, Białorusi i Litwy muszą poczekać na wyjazd przynajmniej kolejne 4 lata. Natomiast Reprezentacje Ukrainy, Rosji i Czech powalczą o wyjazd w barażach.

Na Mistrzostwa w Katarze ze swoimi drużynami nie pojadą natomiast gwiazdy światowego formatu. Henrich Mychitarian (Armenia), Dominik Szoboszlai (Węgry), Miralem Pjanić, Edin Džeko (obaj Bośnia i Hercegowina), David Alaba, Marcel Sabitzer (obaj Austria) to tylko niektórzy zawodnicy którzy zostaną w domu.

Jeżeli niemałą sensację zrobi reprezentacja Portugalii lub Włoch, to do grona wyżej wymienionych nazwisk mogą dołączyć tacy zawodnicy jak Cristiano Ronaldo, João Félix, Gianluigi Donnarumma, Giorgio Chiellini i wiele wiele innych gwiazd światowego formatu.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij