2021-09-27 17:09:52

Faktoring online – dlaczego warto skorzystać z tej formy finansowania?

Podobne tematy lifestyle
Bolączką wielu przedsiębiorców jest długie oczekiwanie na płatności od kontrahentów. Brak otrzymania wpłaty odpowiednio szybko może negatywnie wpływać na płynność finansową firmy. Jednocześnie wiele firm oczekuje faktur z długim terminem płatności, co sprawia, że przedsiębiorcy muszą czekać na płatność nawet przez dwa miesiące. Jak poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązaniem może być faktoring online.

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa łącząca trzy podmioty – przedsiębiorcę (faktoranta), który sprzedaje towary lub usługi, faktora (firmę faktoringowa lub bank) oraz kupującego. Przedsiębiorca przekazuje swoje faktury, których termin płatności jeszcze nie minął, ale wciąż nie są opłacone, do faktora. Faktor przelewa kwotę 80-90% kwoty faktury na konto firmy. Klient przedsiębiorcy natomiast rozlicza się już z faktorem.

Zalety faktoringu online – co możesz zyskać?

Faktoring staje się coraz popularniejszą usługą. Mają na to wpływ jego niezaprzeczalne zalety. Wśród największych zalet faktoringu online wymienić można możliwość poprawienia płynności finansowej oraz to, że faktoring stanowi świetną alternatywę dla kredytu bankowego.

Większa płynność finansowa

Faktoring korzystnie wpływa na płynność finansową firmy – co, o co dba każdy przedsiębiorca. Usługa ta pozwala ograniczyć zastoje w płatnościach od klientów, które zdarzają się częściej niż moglibyśmy przypuszczać. Firmy korzystające z faktoringu nie muszą się o to martwić. Otrzymują one swoje należności bez żadnych opóźnień – zaraz po przekazaniu faktury do faktora. Daje im to szybko dostęp do gotówki, dzięki czemu możliwe jest realizowanie bieżącej działalności, a także planowanie przyszłych inwestycji.

Doskonała alternatywa dla kredytu w banku

Bez wątpienia w wielu przypadkach faktoring online jest o wiele bardziej korzystną formą finansowania niż kredyt w banku. Dlaczego? Kredyt wiąże się z wieloma formalnościami, a dodatkowo czas oczekiwania na decyzję może być długi. A przede wszystkim – nigdy nie wiadomo, czy taki kredyt uda się uzyskać. W przypadku faktoringu online formalności są ograniczone do minimum, a czas rozpatrywania wniosku to zaledwie 15 minut. To zdecydowanie dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą zbyt długo czekać na pieniądze.

Koszty faktoringu

Na rynku funkcjonuje wiele różnych rodzajów faktoringu. Poza warunkami współpracy, różnią się one także kosztem. Co do zasady, im większe ryzyko bierze na siebie faktor, tym droższa usługa. Doskonałym przykładem tego, że faktoring może być opłacalny, może być firma Fandla. Tutaj koszt faktoringu jest niewielki, co sprawia, że korzystanie z tej formy finansowania jest naprawdę opłacalne.

Kto może korzystać z faktoringu?

Faktoring jest korzystnym rozwiązaniem dla różnego rodzaju przedsiębiorstw. Warto zaznaczyć, że mogą z niego korzystać firmy różnej wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże korporacje.

Faktoring jest szczególnie korzystny dla:

  1. przedsiębiorstw, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności,
  2. firm chcących uniknąć zatorów płatniczych,
  3. przedsiębiorców, którym zależy na zarządzaniu płynnością finansową,
  4. firm współpracujących z klientami, którzy nie regulują należności w terminie.

Widać więc, że faktoring online jest usługą bardzo uniwersalną. Doskonale nadaje się zarówno dla ogromnych firm, jak i dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Niezależnie od tego, jaką firmę prowadzisz, faktoring może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Faktoring – czy warto?

Faktoring to sprawdzony sposób na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, a samo rozpoczęcie współpracy nie jest zbyt skomplikowane. Proces jest bardzo zbliżony do ubiegania się o kredyt, chociaż mniej przy nim formalności, a decyzja jest szybsza. Praktyka pokazuje również, że po poinformowaniu klientów o zawarciu umowy faktoringowej bardzo wzrasta zdyscyplinowanie w regulowaniu zobowiązań. Chociaż na rynku mówi się, że faktoring to dość droga usługa, to warto poważnie się nad nim zastanowić, bo za tę cenę z przedsiębiorcy zdejmowane jest ryzyko niewypłacalności kontrahenta, konieczność zarządzania należnościami i troski wynikające z braku gotówki w firmowej kasie.

Fandla – aby pieniądze łączyły

Jeśli czujesz, że faktoring online może być dobrą formą finansowania dla Twojej firmy, koniecznie zapoznać się z ofertą firmy Fandla. To jedna z najbardziej nowoczesnych firm faktoringowych, działających w Polsce. Proces uzyskiwania finansowania odbywa się w całości online, a formalności są ograniczone do minimum. I co najważniejsze – na każdym etapie możesz liczyć na sprawną obsługę wysoko wyspecjalizowanego zespołu. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij