https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-09-10 20:09:33

Komody drewniane – jak zaaranżować nowoczesne wnętrze za ich pomocą?

Podobne tematy lifestyle

Drewno kojarzy się z klasyką, a nawet przywodzi na myśl styl retro lub przytulne rustykalne wnętrza. Pamiętajmy jednak, że drewno to surowiec, bardzo zresztą ceniony przez rzesze klientów oraz renomowanych producentów. Z tegoż surowca można zatem wykonać także nowoczesne komody drewniane, szafy, szafki, regały – słowem: wszystko, co potrzebne do zaaranżowania nowoczesnego wnętrza. Jak skompletować takie umeblowanie? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Komody drewniane nowoczesne – czy to się nie wyklucza?

Jak już wspomnieliśmy – drewno przywodzi na myśl przytulne pomieszczenia o klasycznym wystroju. Z drewna można jednak wykonać przepiękne ponadczasowe meble, które dopełnią nowoczesne wnętrza. Takie komody posłużą przez lata, a ich ponadczasowy charakter i prosty design pozwolą dowolnie zmienić wystrój, chociażby za pomocą dodatków.

Nowoczesne komody drewniane – jakie modele wybierać?

Do nowoczesnego salonu warto wybierać meble z drewna sosnowego lub dębowego o prostym designie, geometrycznych kształtach, z metalowymi detalami (uchwyty, nóżki). Lepiej unikać frezów i szczególnie zdobnych frontów, jeśli chodzi o nowoczesne komody pokojowe. Sprawdzi się gładka powierzchnia i kolorystyka naturalnego drewna lub klasyczna biel, która stanowi idealną bazę do nowoczesnych aranżacji. Podsumowując; do nowoczesnego salonu sprawdzą się komody klasyczne, o ponadczasowym wzornictwie, a także komoda glamour, stylowa komoda biała lub komoda sosnowa o naturalnej powierzchni.

Komody drewniane do salonu

Do salonu sprawdzą się solidne komody dębowe lub komody sosnowe (dostępne tutaj: https://meblezych.pl/komody). Komoda to jeden z podstawowych elementów umeblowania praktycznie każdego pomieszczenia. W salonie mogą pełnić funkcję szafki pod telewizor, jeżeli jednocześnie potrzebujemy pojemnego mebla do przechowywania. Oczywiście można się zdecydować także na osobną szafkę RTV. Dębowy lub sosnowy blat pięknie wyeksponuje rodzinne pamiątki czy fotografie, które są obecne w każdym domu.

Komoda drewniana – dlaczego jest to wyjątkowy mebel?

Przede wszystkim przez wzgląd na to, że drewno to surowiec niezwykle solidny. Charakteru takiej komodzie drewnianej dodaje niezwykła faktura, uzyskiwana dzięki użyciu farb o niepełnym kryciu. Dzięki temu na powierzchni mebla widoczne jest rysunek słojów drzewnych i sęków.

Meble z litego drewna gwarancją jakości

W przypadku mebli – oprócz niepowtarzalnego designu – liczy się także jakość. Lite drewno, czy to komody drewniane sosnowe czy drewno dębowe, ma tę właściwość, że jest twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne, pęcznienie, pękanie itp., a przy tym delikatne i naturalne w dotyku. Warto zwracać uwagę także na to, by meble posiadały certyfikat FSC, świadczący o ich ekologicznym pochodzeniu. Dla zwiększenia trwałości drewniane komody pokrywa się naturalnym impregnatem w formie oleju.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij