2021-08-25 20:23:00

Rezerwy Stali Mielec nowym liderem 4 ligi podkarpackiej! Pokonały w zaległym meczu Sokoła Kolbuszowa Dolna

Stal II Mielec pokonała w zaległym meczu Sokół Kolbuszowa Dolna 2-0. Rezerwy klubu z PKO Ekstraklasy zostały nowym liderem 4 ligi podkarpackiej. Spotkanie stało na wysokim poziomie.

Dziś rezerwy Stali Mielec oraz Sokół Kolbuszowa Dolna odrabiali zaległości. Oba zespoły rozegrały mecz 2. kolejki 4 ligi podkarpackiej, który pierwotnie miał zostać rozegrany 18 sierpnia. Samo spotkanie natomiast stało na całkiem niezłym poziomie, ale więcej okazji stworzyli sobie podopieczni Waldemara Mazurka. Jak powiedział nam sam zainteresowany, w jego zespole szwankowała skuteczność.

- Dobry mecz, ale bez punktów wyjeżdżamy z Mielca. Mimo kilku dobrych sytuacji, niestety celowniki były troszeczkę rozregulowane i dodatkowo jeszcze Prmiel w bramce (Damian Primel - przyp. red) pomógł gospodarzom wydatnie. Natomiast my dostaliśmy trzy strzały, straciliśmy dwie bramki i skończyło się takim wynikiem jakim się skończyło - ocenił opiekun Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Konkrety w meczu przyszły dopiero w końcówce pierwszej połowy, a konkretnie w 37. minucie, gdy prowadzenie objęła Stal. Prostopadłe podanie otrzymał Krystian Kardyś, który na pełnej szybkości minął golkipera Sokoła i wpakował piłkę do pustej bramki. Ekipa z Kolbuszowej Dolnej próbowała jeszcze wyrównać, ale zespół z Mielca był czujny w defensywie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i nadal oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Częściej atakował Sokół, ale strzelała Stal, która w 52. minucie prowadziła już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Bajorek. Podopieczni Waldemara Mazurka po stracie drugiej bramki przejęli inicjatywę i próbowali odwrócić losy meczu.

-Mecz był taki wyrównany zarówno z jednej jak i drugiej strony. Były to fajne, szybki zawody. Przejęliśmy inicjatywę po stracie drugiej bramki, a tak no to było w miarę wyrównane. Natomiast sytuacji mieliśmy zdecydowanie więcej, ale nie chciało dziś nic wpadać - zakończył szkoleniowiec zespołu z Kolbuszowej Dolnej.

Sokół dwoił się i troił na boisku, lecz nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Stal. Piłkarze z Kolbuszowej Dolnej nie za trzymywali się i cały czas liczyli na korzystny rezultat. Mielczanie jednak dobrze prezentowali się w defensywie i dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca. "Biało-niebiescy" po tym meczu zostali nowym liderem 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Krystian Kardyś (37)
2-0 Bartosz Bajorek (52)