https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-08-12 13:08:27

Produkt produktowi nie równy, czyli co mają do zaoferowania nowoczesne sklepy zoologiczne

Podobne tematy lifestyle
 O tym, jakie trendy królują na rynku zoologicznym opowiedział nam specjalista keko.pl
O tym, jakie trendy królują na rynku zoologicznym opowiedział nam specjalista keko.pl
Od dłuższego już czasu można odnieść wrażenie, że większość sklepów i to niezależnie od branży postawiła sobie za cel zasypanie konsumentów bliźniaczymi artykułami w jak najniższych cenach. Co za tym idzie, większość oferowanych w nich produktów jest niemalże identycznych, a atrakcyjne ceny, cóż, nijak nie idą w parze z jakością. A już na pewno nie tą jakkolwiek dla kupujących atrakcyjną.

W sklepach zoologicznych tendencja do zapełniania półek produktami marketowej jakości, byleby tylko zapewnić jak najszerszy wybór w jak najniższych cenach, utrzymuje się od lat, a sklepy te, czy to stacjonarne, czy też internetowe są do siebie łudząco podobne. Może właśnie dla tego, że większość sklepów zoologicznych działa w ten sam sposób, oferując identyczne marki i produkty stricte komercyjne, mające zadowolić wszystkich, w szczególności zaś tych mniej wymagających odbiorców, tak dobrze zauważalne na rynku są sklepy zoologiczne o wyraźnie odmiennej idei sprzedażowej. Na tak bardzo kontrastowym tle marketów zoologicznych, bo spokojnie tak właśnie można by o nich mówić, sklepy premium ze swoimi wyselekcjonowanymi pod względem jakości produktami wyglądają niezwykle zachęcająco. Dają one pewną nadzieję na odwrócenie dominujących trendów pogarszania się jakości wielu produktów i właściwe ukierunkowanie działania podmiotów je rozprowadzających.

Sklepy zoologiczne premium – węższa oferta naprawdę warta uwagi

Na półkach sklepów zoologicznych premium, których nie jest jeszcze zbyt wiele, choć z roku na rok więcej, nie znajdziemy najbardziej popularnych produktów ekonomicznych. Nie kupimy w nich artykułów dla zwierząt znanych z reklam telewizyjnych, radiowych, bilbordów wywieszonych w marketach spożywczych czy też popularnych kampanii potężnych koncernów, starających się usilnie wykupić wszystko i wszystkich. Ich największym atutem jest mniejszy wybór, ale za to tylko tych marek i produktów, które naprawdę zasługują na uwagę i świadome podanie ich czworonogom.

Przykładem sklepu, który kładzie olbrzymi nacisk na selekcję oferowanych propozycji jest keko.pl, gdzie mimo rosnących zasięgów trend pogarszającej się jakości w atrakcyjnych cenach nie znalazł sobie miejsca. Widząc, jak wielkie koncerny prześcigają się w przejmowaniu wiodących zoologicznych marek, dla jeszcze wyraźniejszego zwiększenia przychodów, ten wciąż młody sklep zoologiczny online postawił na zupełnie inne marki, szerząc właściwe wartości i uświadamiając o tym, co naprawdę dobre swoich konsumentów.

Produktów może i mniej, za to ich jakość przyciąga jak magnez

Szukając najlepszych produktów, w tym oczywiście karm dla psów jakości premium, a więc specjalistycznych, dobrze skomponowanych i opartych na idei żywienia odpowiadającego rzeczywistym potrzebom współczesnych zwierząt, sklep zoologiczny premium stawia wyłącznie na młode marki z olbrzymim potencjałem. Tym samym zdobywa coraz większe zaufanie klientów, również, a może i przede wszystkim tych czworonożnych.

W ofercie dobrego sklepu zoologicznego możemy więc znaleźć karmy niezależnych marek, tradycyjnie produkowane w lokalnych fabrykach, powstające z kontrolowanych surowców – na bazie świeżego mięsa, a nie tanich zamienników i maksymalnie przetworzonych mączek mięsno-kostnych, wciąż powszechnie stosowanych w produkcji karm komercyjnych. Komercyjnych, czyli tych dobrze wszystkim znanych, kojarzonych z reklam, wielobarwnych i aż nazbyt atrakcyjnych cenowo. Tych, których w świadomej, ideologiczne właściwej sprzedaży w sklepach zoologicznych w ogóle być nie powinno.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij