2021-08-09 11:46:30

2 liga: Motor Lublin przegrał z Ruchem Chorzów

Motor Lublin (żółto-białe stroje) musiał uznać wyższość Ruchu Chorzów (fot. Marek Jedynak)
Motor Lublin uległ Ruchowi Chorzów przed własną publicznością 1-2 w ramach rozgrywek eWinner 2 ligi. Bramki strzelali Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, a trafienie honorowe dla gospodarzy zdobył Michał Fidziukiewicz.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania 2. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Motorem Lublin, a Ruchem Chorzów drużyna Marka Saganowskiego skupiła się na kontrach, a Ruch Chorzów prowadził cierpliwą grę pozycyjną.

Taktyka przyjezdnych przyniosła skutek już w 34. minucie, kiedy to po pięknym rozegraniu gości piłkę do bramki Motoru wślizgiem wpakował kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk.

W drugiej odsłonie spotkania to Motor Lublin ruszył do agresywnej ofensywy, ale także bardziej się otworzył i przez to popełniał błędy w obronie. Obraz gry uległ nieco zmianie, bo to Ruch wyczekiwał na kontry mając korzystny dla siebie wynik wywalczony tuż przed przerwą. Robił to skutecznie i powiększył prowadzenie zdobywając bramkę na 2-0 (Łukasz Janoszka).

Piłkarze Marka Saganowskiego w 62. minucie odrobili jeszcze stratę jednego gola za sprawą Michała Fidziukiewicza, ale nie dali rady doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Motor Lublin musiał pogodzić się z porażką 1-2.

Na Arenie Lublin zasiadło w tym dniu blisko 10 tysięcy kibiców.

0-1 Tomasz Foszmańczyk (34)
0-2 Łukasz Janoszka (57)
1-2 Michał Fidziukiewicz (62)

Motor Lublin: Seweryn Kiełpin - Adrian Dudziński, Wojciech Błyszko, Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik, Filip Wójcik (58. Adam Ryczkowski), Sebastian Rak (79. Damian Sędzikowski), Piotr Kusiński (46. Tomasz Swędrowski), Piotr Ceglarz (78. Maciej Firlej), Vitinho (90. Krzysztof Ropski), Michał Fidziukiewicz.

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Tomasz Wójtowicz (71. Jakub Siwek), Tomasz Foszmańczyk (89. Filip Żagiel), Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki (85. Piotr Wyroba), Łukasz Janoszka (71. Kacper Będzieszak), Przemysław Szkatuła (85. Marcin Kowalski), Daniel Szczepan.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
Zółte kartki: Wawszczyk - Kasolik, Mokrzycki, Wyroba.