2021-07-26 19:45:00

12. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą za nami!

W niedzielę zakończył się 12. Wyścig Górski na przełęcz pod Ostrą. Zwyciężył Christian Merli pobijając rekord trasy. 8. Runda GSMP dla Michała Ratajczyka.

9 Runda FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich była kolejnym popisem umiejętności włoskiego kierowcy Christiana Merli, który podczas podjazdów wyścigowych dwukrotnie pobił swój własny rekord trasy. Włoch w drugim podjeździe wyścigowym pokonał trasę w czasie 1:49,841, jego średnia prędkość podczas przejazdu wynosiła 180 km/h. Na drugim miejscu uplasował się Simone Faggioli, trzeci był Petr Trnka.

W niedzielnej odsłonie wyścigu, który był także 8 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na starcie pojawiło się 108 kierowców. Podjazd treningowy rozgrywany był w bardzo wysokiej temperaturze, na szczęście dla zawodników i tysięcy kibiców, którzy na żywo obserwowali zawody, temperatura spadła, a pod koniec pierwszego podjazdu wyścigowego pojawiły się krople deszczu.

W pierwszym podjeździe wyścigowym trasę najszybciej pokonał Daniel Stawiarski wyprzedzając o jedną dziesiątą sekundy Michała Ratajczyka i Piotra Parysa. W drugim podjeździe Parys pojechał znacznie wolniej zakładając opony deszczowe, przyspieszył natomiast Ratajczyk, i oddalił się o ponad sekundę od Stawiarskiego. Ostatecznie w 8 Rundzie GSMP zwyciężył Michał Ratajczyk z czasem 04:17,814, drugi był Daniel Stawiarski - 04:18,506, trzeci Dubai – 04:25,207.