2021-06-30 14:44:00

sparing: PGE FKS Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 4-1

PGE FKS Stal Mielec pokonała Puszczę Niepołomice 4-1 w sparingu rozegranym na obiektach w Mielcu. Włodzimierz Gąsior testował kilku zawodników w tym meczu.

Puszcza Niepołomice już po pięciu minutach objęła prowadzenie w meczu z PGE FKS Stalą Mielec. Gola dla ekipy prowadzonej przez Tomasza Tułacza zdobył jeden z zawodników testowanych. W 38. minucie do wyrównania doprowadził Bożidar Czorbadżijski, który zdobył bramkę głową po rzucie rożnym.

W drugiej połowie zdecydowanie lepsza była ekipa Włodzimierza Gąsiora, która zdobyła trzy bramki. Ich autorami byli Maciej Jankowski, Eryk Galara oraz Grzegorz Tomasiewicz. Ten ostatni pewnie wykorzystał "jedenastkę" w doliczonym czasie gry.

W Stali Mielec zagrali w tym meczu Eryk Galara z Wólczanki Wólka Pełkińska, Wiktor Kłos ze Stali Rzeszów. Ponadto zagrali zawodnicy, który byli wypożyczeni na rundę wiosenną do innych klubów m.in. Kamil Duszkiewicz z Sokoła Kolbuszowa Dolna, Mateusz Chmielowiec z Wisły Sandomierz oraz Adrian Soboń z Wółczanki.

W ekipie "Biało-niebieskich" zabrakło Macieja DomańskiegoKamila Kościelnego i Krystiana Getingera. Wszyscy trzej  uczestniczyli w podpisaniu umowy z PGE, które miało miejsce w Warszawie.

Natomiast w drużynie z Niepołomic w tym meczu wystąpił m.n. Szymon Dziadosz z Karpat Krosno.

PGE FKS Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 4-1 (1-1)

0-1 ?
1-1 Bożidar Czorbadżijski (38)
2-1 Maciej Jankowski (52)
3-1 Eryk Galara (56)
4-1 Grzegorz Tomasiewicz (90+2)

PGE FKS Stal Mielec:
(I połowa) Rafał Strączek - Adam Kramarz, Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski, Michael Wyparło, Wiktor Kłos, Mateusz Matras, Mateusz Mak, Łukasz Zjawiński, Aleksandyr Kolew, Marcin Budziński.

(II połowa) Michał Gliwa - Łukasz Seweryn, Filip Bakowski, Mateusz Żyro, Jonathan de Amo, Albin Granlund, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Eryk Galara, Maciej Jankowski, Kacper Sadłocha. W II połowie grali także: Kamil Duszkiewicz, Mateusz Chmielowiec, Adrian Soboń.