2021-06-24 17:06:17

Stal Rzeszów awansowała do Centralnej Ligi Juniorów. Zadecydował gol w 92. minucie!

Juniorzy starsi Stali Rzeszów pokonali na wyjeździe, w ostatnim meczu sezonu, rówieśników z Korony II Kielce 2-1 i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-18 - najbardziej prestiżowej ligi młodzieżowej w naszym kraju. Gola na wagę awansu zdobył Dominik Kędzior w 92. minucie spotkania.

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów w ostatnim meczu sezonu musieli wygrać, aby utrzymać pierwszą pozycję w ligowej tabeli i w konsekwencji wywalczyć upragniony awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze dzięki bramce Michała Pokory z 20. minuty spotkania.

Biało-niebiescy wyrównali rezultat rywalizacji niemal po godzinie gry, gdy do siatki przeciwnika piłkę skierował Aleksander Okoń. Rzeszowianie do ostatnich momentów spotkania walczyli o bramkę dającą promocję do CLJ U-18 i w końcowych fragmentach meczu dopięli swego. Gola na wagę zwycięstwa i awansu zdobył w 92. minucie Dominik Kędzior.

Od nowego sezonu Stal Rzeszów będzie miała kolejną drużynę, obok zespołu U-17, który awans uzyskał w listopadzie 2020 roku, w Centralnej Lidze Juniorów. W najbliższych dniach w barażach o awans do CLJ U-15 będą walczyć także podopieczni trenera Krzysztofa Husa. W CLJ U-18 Stal Rzeszów zmierzy się z rówieśnikami z m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Wisły Kraków czy Śląska Wrocław.

- Jestem po prostu dumny z tych ludzi! Wielki szacunek dla zawodników, całego sztabu i kierownictwa Akademii, którzy obdarzyli nas w ostatnich tygodniach ogromnym wsparciem - powiedział po meczu trener Maciej Tokarczyk.

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW:

Rafał Walas (kapitan drużyny, która awansowała do CLJ U18):

Mecz rozpoczęliśmy dosyć nerwowo, mieliśmy problemy ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji. W szatni drużyna zareagowała, motywując i koncentrując się na naszym zadaniu. Na drugą połowę wyszliśmy z wiarą i piłkarską złością, która pomogła nam osiągnąć upragnione 3 punkty. Ten sezon był szalony, bo zaczęliśmy od porażki aż 5:1, jednak drużyna, która tworzyła się z każdym kolejnym meczem, udowadniała że stać nas na sukces. Niesamowite jest to, jak odwracaliśmy przebiegi spotkań, na 15 minut przed końcowym gwizdkiem w Krakowie przegrywaliśmy z Garbarnią 2:0, naszą determinacją potrafiliśmy wygrywać. Podobnie było w meczu z Motorem Lublin, Górnikiem Łęczna oraz dzisiaj z Koroną Kielce – stworzyliśmy mocny zespół pod względem umiejętności piłkarskich, ale również pod względem mentalnym.

Dominik Kędzior, zdobywca zwycięskiej bramki:

Mecz na pewno nie należał do naszych najlepszych, Korona nas zaskoczyła ponieważ wyszła wysokim pressingiem, nie wykonywaliśmy swoich zadań, co doprowadziło do straty bramki. Z każdą minutą coraz więcej dochodziliśmy do głosu i tworzyliśmy sobie też więcej sytuacji. W przerwie wiedzieliśmy, że musimy zacząć grać swoją piłkę i to my musimy wygrać mecz. Mieliśmy swoje okazje, co w końcu zaowocowało bramką. Gdy wyrównaliśmy, poczuliśmy dużą pewność siebie i wiedzieliśmy, że druga bramka jest na wyciągnięcie ręki. Rywal się cofnął i to mu narzuciliśmy tempo gry, tworzyliśmy sobie sytuacje, ale brakowało szczęścia.  W końcu zdobyliśmy zwycięską bramkę, na którą zasługiwaliśmy. Wierzyłem w tę drużynę i byłem spokojny, co do tego, że wygramy ten mecz. Już nie raz pokazywaliśmy, że potrafimy odrabiać straty i wygrywać mecze – tak było i tym razem. Inne drużyny powinny być ostrożne, przecież z nami gra się 95 minut i nie można odpuszczać ani przez minutę.

Brawo Stal Rzeszów, brawo młodzież Dumy Rzeszowa. Akademia Stali rośnie w siłę. Te wyniki nie biorą się z przypadku. Już niedługo wychowankowie zaczną stanowić o sile pierwszego zespołu. Awans do CLJ to dopiero początek, sukcesów naszej młodzieży. Jestem pewien, że w przyszłości o naszych wychowankach będzie głośno nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tak trzymać i gratulacje dla wszystkich osób zaangażowanych w rozwój akademii piłkarskiej biało-niebieskiej Dumy Rzeszowa.

WYSPIANSKIEGO 1944 2021-06-24 18:45:02

STAL RZESZÓW ZKS BRAWO

Zejdź na ziemie 2021-06-24 19:12:00

Co ty bredzisz banda najemników z całej Polski i nie tylko ! Wyrzucenie z drużyny Rejmana Zaraz podanie do informacji koniec z Szeliga w Stali Rzeszów, a w ich miejsce młodzieżowiec MAŁECKI !! Słabe szkolenie tylko ściąganie najlepszych dla wyniku !

llllllllll 2021-06-24 19:53:26

przypominam tylko, że Stal Rzeszów grała w CLJ juniorów przez trzy lata bez armii zaciężnej zawodników i trenerów !!!!! heheh

~anonim 2021-06-24 20:41:35

Sieniawa i wolczanka będą miały pociechę i pokonają tymi piłkarzami stal z prokicem i małe kim

Ugo 2021-06-24 22:32:12

Zaczynają schodzić się klejmany.

Biedaki 2021-06-25 06:56:11

Ale gul chodzi biedakom z akplanu. Teraz się pocą i stekaja

~anonim 2021-06-25 08:31:58

Ej! A ten Apklan Sms Cenowa Bomba Arini ToiToi to awansował do tej CLJ? Bo jak narazie to chyba żadnego rocznika nie maja w Centralnej Lidze Juniorów. Banda nieudaczników. Musicie robic kastingi, żeby cos zacząc zdobywać.

Janek W. 2021-06-25 08:42:09

Wiele można powiedzieć o 1-szej drużynie i jej zarządzaniu ale co do Szkoły i Akademii to naprawdę nie można mieć zarzutów. Poziom Level Prof. Tu zdecydowanie stawia się na Jakość nie na ilość co potwierdzają wyniki i zainteresowanie rodziców. Wielkie brawa. Jako dumny ojciec dwóch zawodników Stali jestem tego żywym dowodem. STAL RZESZÓW STAWIA NA MŁODZIEŻ!

Ave Resovia 2021-06-25 08:50:46

Grają baraże z Nieciecza w sobotę o clj Wiec nie s****jcie się beznapletowce z h69 po za tym do 90 minut to właśnie drużyna Sma Resovia była w clj ale jak to zawsze bywa na wałku awans jak pierwsza drużyna z meczu z podhalem po zakontraktowaniu plaskowskiego i niedźwiedzia zreszta co to za przyszłość dla tej młodzieży ze stali kopanie się po czołach na trzecim szczeblu.
A tak po za tym to gratulacje dla tych zawodników nie ważne z jakiego klubu

Konrad Fijołek 2021-06-25 08:51:29

Wielkie brawa! To tylko podkreśla na jakim poziomie STAL buduje swoje projekty. Ta właśnie młodzież jest przyszłością klubu i pierwszej drużyny. TAK HARTUJE SIE STAL! GRATULACJE!!! Rzeszów jest z Was dumny! Brawa dla pana Rafała z tak udana inwestycje. Cały Rzeszów kibicuje takiej zdolnej młodziezy.

Ave Resovia 2021-06-25 08:51:31

do rEsofiaka 2021-06-25 09:01:57

Spokojnie, po co się podniecasz. Trudno jesteście kiepscy to jesteście. Nie ma co się napinać i tak tego nie zmienisz. W przyszłym roku będzie szansa może. Już pod koniec września będą odrzuty tych co się nie dostali do Beniaminka, Sms Rzeszów i do Akademii Stali i Szkoły. Z braku laku w akcie desperacji w końcu i złożą papiery do was. Wiem, że u was jakość nie ma znaczenia (to widać po wynikach) ale szekle muszą się zgadzać. Srebrniki w sakiewce zadzwonią wAlawendrowi.

HA HA HA 2021-06-25 09:06:21

Ta Resowia tak mocna jest Młodzieżą, że musi w 5 rocznikach robić kartingi by złowić dzieciaki. Błagam! Nie róbcie z siebie błaznów bo to naprawdę jest żenujące. Brawo STAL Brawo Dzieciaki.. tak trzymać!

Hm 2021-06-25 09:54:43

Prawda jest taka że podmiejskie kluby będą mieć kim grać , bo stal sobie kupi w ich miejsce podstarzałych zawodników .
Szkoda tych chłopaków.

~anonim 2021-06-25 10:30:22

Powyżej dobrze ktoś napisał że Wólka Pełkińska będzie miała kim grać w 3 lidze

~anonim 2021-06-25 10:36:18

W każdym klubie młodzież ogrywa się po klubach partnerskich. Bez sensu to mącenie wody. STAL bardzo mocno stoi w młodej piłce i zamiast płakać i pluć bredniami to trzeba się cieszyć bo niebawem to zaprocentuje wzmocnieniem 1-szej i 2-giej drużyny. Wszystko jest kwestia czasu. Budowa stali idzie od podstaw.

Duupa z rzeszowa 1944 2021-06-25 10:36:28

Co racja to racja wolczanka na tym zyska bo na pewno nie stal

~anonim 2021-06-25 11:13:39

w powietrzu unosi się smród czosnku i pieczonej macy, i fatalnej higieny osobistej. wiedze, że resofia zagląda z zawiścią i zazdrościa na tematy o STALI. Sio na swój kurnik/kartoflisko, trzeba przewietrzyć ten smór zgnilizny po was. Ps. A te apklany to awansowały do CLJ U-19, U-17? Chyba nie :)

STAL ZNACZY WIECEJ 2021-06-25 11:19:48

STAL dwie drużyny w CLJ (U-19 i U-17). Do końca tygodnia okaże się czy drużyna trenera Husa awansuje do CLJ U-15 wtedy STAL ma 3/3. I Tyle w temacie jakości szkolenia i poziomu Akademii. Wyniki same mówią za siebie. Apklan? Szkoda strzępić język na te miernoty.

~anonim 2021-06-25 12:08:05

Tak się składa ze w SMS Resovia dopiero zaczęto inwestować pieniądze na rozwijanie młodzieży przykładem są sponsorzy ze skarbu państwa jak pge i reszta kwestia czasu jak jak będą tego efekty po za tym ze szkółki zawodnicy w Resovii grają na szczeblu pierwszej ligi z powodzeniem a w stali 3 szczebel rozgrywkowy i niżej

Kibic 2021-06-25 13:15:47

Ciekawe ilu tych mlodych zawodnikow trafi do pierwszej druzyny bo wceljotce nie beda mogli wszyscy grac ze wzgledu na wiek wiec pewnie pojda gdzies na wioski lepiej wziasc starego Maleckego to tak jak w reprezentacji stary Krychowiak zalatwil nam pewne wyjcie z grupy tyle w temacie

~anonim 2021-06-25 13:38:12

Oczywiście że pójdą grać na wioski bo muszą nabrać obycia i doświadczenia na boisku w rozgrywkach ligowych. Wszyscy chcecie bezpośredniego awansu a płaczecie żeby grać tylko młodzieżowcami przecież to jakaś Bzdura.

~anonim 2021-06-25 13:40:13

Jakie inwestowanie PGE ile już lat istnieje sms Apkan i akademia Apklanu? Co za bzdury człowieku piszesz. Tyle lat na rynku i zero sukcesów jesteście na bardzo słabym poziomie i taka jest prawda. Akademi Resovi są błędne założenia ilość a nie jakość co przekłada się na wyniki.

~anonim 2021-06-25 13:44:04

Co ty opowiadasz za brednie chłopie zobacz sobie ile młodzieżowców grało Resovi A ilu grało wstali i ile minut na boisku bo samych trzech głównych młodzieżowców stali zagrał ponad 8000 min gdzie u was tylko dlatego że są to dwóch wychowanków zagrali łącznie przez całą rundę 3000 min a stary grała 10 juniorami więc nie mów bzdure jak nie masz zielonego pojęcia o tym co mówisz jesteście miernotami tyle

Autor 2021-06-25 17:53:30

A gdzie gra młodzież resovii? W centralnej lidze klejmanow...

Krosno 2021-06-25 18:06:14

jeszcze im wciskajcie że w lidze mistrzów zagrają buchacha

~anonim 2021-06-25 20:43:51

A ta haopel resofia 1915 to z jakiego kraju jest?

Bolec 2021-06-26 11:00:34

Siema ziomeczki, nie wiecie jak tam moja potenżna stal w bararzach. Jestem na wakacjach, mam słabego neta i nie mogę znaleść. moge juz swiętować awans wielkiej stali i powrut prawdziwej pilki do rzeszowa?

Bolec 2021-06-26 12:22:06

Lubie przytulać się do starszych panów

Bolec 2021-06-26 12:24:21

Jestem z resowi i jako pierwszy w Polsce potrafię jodłować z pełnymi ustami. Mówią na mnie Bolec szerokolistny bo mieści mi się w ustach po same kule!

Obserwator 2021-06-26 18:48:44

Układy układziki tam nigdy nic dobrego nie będzie tatusiowi latają do trenerów i zebrają by ich synkowie grali .ważne by płacić za internat a to kto gra zależne od układów porażka

Stal 2021-06-26 19:50:50

Jak nie zmieni się tam układów nic z tego nie będzie kto tam jest i ma swoich chłopaków wi co tam się dzieje a dzieje się naprawdę źle od pierwszej drużyny po juniorów tak tam faktycznie jest .opamiętajcie się albo odejdzie.

Tata ~ZKS 2021-06-26 23:44:48

halo zjadacze z apklanu w Stali juniorzy maja się dobrze. właśnie dzisiaj Stal wygrała w barażowym meczu z Garbarnią 11:0 hehehe. O czym ty piszesz podszywaniu. Popatrz na wyniki durniu. Jak masz mierne dziecko co kopie się po czole to go przepisz do apklanu albo niech gra w szachy. co za błazen. grają ci co łapią się do gry reszta jest eliminowana by nie marnować ich przyszłości skoro w piłce nic nie osiągną. uwielbiam tych przewartościowanych tatusiów co ich własna ambicja niszczy własne dzieci. daj dziecku spokój i zapisz go na szachy :)

~anonim 2021-06-27 00:03:47

ha ha ha ha dokładnie. w Akademi rządzą tylko układy i niesprawiedliwe traktowanie dzieciaków. Najlepsi nie grają a wystawia się tych słabych bo maja spoko ojców z układami. idealnie się to potwierdza po wynikach dodatnich i tym, ze praktycznie 3 drużyny ze STALI są w CLJ. To napewno zasługa tych kiepskich graczy co maja układy przez tatusiów. Aż strach pomyśleć gdzie mogliby zajść gdyby wpuścić tych extra graczy co ich ojcowie nie mają układów z trenerami. hahaha. chłopie daj dziecku spokój... jak nie łapie się do składu to przepisz go na inny sport albo niech siada do nauki.