2012-06-17 13:36:38

Orzeł Przeworsk na remis w Żurawicy

Piłkarze Orła Przeworsk zremisowali w wyjazdowym pojedynku z Żurawianką Żurawica 3-3.

Do meczu ostatniej kolejki IV ligi pewni awansu gracze Orła Przeworsk przystąpili w nieco odmłodzonym składzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Do 25. minuty to Żurawianka prowadziła 2-0 po bramkach Grzegorza Gierczaka i Krystiana Grędy. Dopiero wtedy kontaktowego gola dla Orła strzelił Taras Mazur.

W 42. minucie wyrównującą bramkę zdobył Krzysztof Gawłowski, ale jeszcze przed przerwą ponownie do siatki trafił Gręda.

Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Michał Mokrzycki.

Orzeł Przeworsk zakończył rozgrywki IV ligi na drugiej pozycji ustępując jedynie Czarnym Jasło. Za rok przeworszczanie zagrają na wyższym szczeblu rozgrywek.

ŻURAWIANKI ŻURAWICA - ORZEŁ PRZEWORSK 3-3 (3-2)
Bramki: Gręda 2 (22, 45), Gierczak (12) - Mazur (25), Gawłowski (42), Mokrzycki (72)

Żurawianka: Wiśniowski - Gręda, Gorczyca, Szczęsny (72. Horodecki), Bąk - Banaś, Biały (46. P. Pilawa), W. Pilawa, Gałuszka - Gierczak, Dmitrzyk (62. Barszczak)

Orzeł: Drzystek - Broda, Mazur, Sykała, Laska (67. Mokrzycki) - Kocur (72. Vaskovets), Jędryka, Zięba, Kowal - Gawłowski, Lech (62. Zagórski)

Sędziował: Tomasz Szewczyk z Dębicy. Źółte kartki: Barszczak – Mazur, Zagórski. Widzów: 100