2021-04-25 20:18:00

Sokół Nisko pokonał na wyjeździe Start Pruchnik

Sokół Nisko przełamał się w Pruchniku (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Pawła Wtorka odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo w grupie spadkowej 4 ligi podkarpackiej. Sokół Nisko okazał się lepszy od Startu Pruchnik.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Niedzielna potyczka lepiej rozpoczęła się dla Sokoła Nisko, który prowadzenie objął w 12. minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Idec. Start Pruchnik nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Z czasem jednak mecz się wyrownał i toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Dużo więcej działo się w drugiej połowie, w której padło aż pięć bramek. Start okazję do wyrównania miał w 60. minucie, bowiem otrzymał rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Artur Drzymała, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. To widocznie podrażniło Sokoła, który czym prędzej chciał odzyskać prowadzenie.

Niżanie nie musieli długo czekac, bowiem osiem minut później na 2-1 trafił Damian Juda, który tym samym rozerwał worek z bramkami. Po chwili snajpier Sokoła po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Nudy w Pruchniku nie było, a ekipa z Niska cały czas szukała okazji do podwyższenia rezultatu. To udało jej się w 82. minucie, a gola zdobył Jacek Stępień.

Start nie miał już nic do stracenia i posłał wszelkie siły do ataku, licząc na zmniejszenie strat. Podopieczni Pawła Wtorka mogli wygrywać jeszcze wyżej, jednak świetnej okazji nie wykorzystał Karol Dziopak. Zespół z Pruchnika w końcówce spotkania zdobył jeszcze jedną bramkę, a do siatki trafił Albert Jarosz, który tym samym ustalił wynik spotkania.

0-1 Bartłomiej Idec (12)
1-1 Artur Drzymała (60-rzut karny)
1-2 Damian Juda (68)
1-3 Damian Juda (75)
1-4 Jacek Stępień (82)
2-4 Albert Jarosz (90)

Start Pruchnik: Czerwiński - Stecko ż, Stanik, Parawa, Trelka (53. M. Mikłasz), Czarniecki, Jarosz, Gemra, Drzymała (85. Tuleja), Mucha (53. Kuras), Rabczak

Sokół Nisko: Drozd – Idec, Tetlak (73. Marut), Maciorowski, Stępień, Szewczyk (80. Soboń), Dziopak (80. Tur), Stypa, Juda, Wojtak (83. Kloc), Tabaka (85. Szpyra)

Żółta kartka: Maciorowski

Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica)