https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-16 16:14:00

Żużel: eWinner 1 liga ruszy zgodnie z planem! "Jesteśmy w stanie przejechać cały sezon bez kibiców"

Wilki Krosno zainaugurują rozgrywki eWinner 1 ligi już na początku kwietnia. Ich rywalem będzie ROW Rybnik. (fot. Wilki Krosno)
Wilki Krosno zainaugurują rozgrywki eWinner 1 ligi już na początku kwietnia. Ich rywalem będzie ROW Rybnik. (fot. Wilki Krosno)
Już wszystko jasne. Zgodnie z planem rozpoczną się rozgrywki eWinner 1 ligi żużlowej. Tym samym Cellfast Wilki Krosno rozpoczną zmagania już w weekend 3-5 kwietnia. Ich rywalem będzie ROW Rybnik.
 
- Nie będzie opóźnienia sezonu w eWinner 1. Lidze. Rozgrywki ruszą 3 kwietnia i zostaną przeprowadzone zgodnie z przyjętym wcześniej terminarzem - czytamy na stronie Głównej Komisji Sportu Żużlowego.
 
Zatem rozgrywki eWinner 1 ligi rozpoczną się już za nieco ponad dwa tygodnie. Będzie to w świąteczny weekend 3-5 kwietnia. Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno zmierzą się wówczas na wyjeździe z ROW-em Rybnik. Działacze klubu z Krosna chcieli przełożenia ligi na późniejszy termin. Zatem nie są zadowoleni z takiej decyzji, ale jej nie krytykują. 
 
- Wilki spokojnie są w stanie przejechać sezon bez choćby jednego meczu z kibicami. Jesteśmy na to finansowo gotowi. Zależało nam jednak na przełożeniu ligi, bo uważamy, że w czerwcu może być szansa na otwarcie trybun, a przecież sport jest dla ludzi - powiedział menedżer Wilków, Michał Finfa cytowany przez polskizuzel.pl.
 
W związku z montażem oświetlenia zawody, które mają odbyć się kwietniu w Krośnie najprawdopodobniej będą przełożone na inny termin. - Wysłaliśmy do PZM pismo, że do 30 kwietnia nie jesteśmy w stanie organizować meczu u siebie, dlatego spotkania z Abramczyk Polonia i Orłem będą prawdopodobnie w sytuacji planowego startu ligi przełożone na późniejszy termin - wyjaśnia Finfa w tej samej rozmowie.
 
- Mimo wszystko szkoda jednak, że nie poszliśmy w wersję opóźnienia startu, bo w sierpniu są wolne terminy, które można by wykorzystać. A jeśli przyjmiemy, że w czerwcu jest szansa na kibica, to stworzylibyśmy sobie furtkę, by każdy z klubów miał o jeden, dwa mecze więcej z kibicami właśnie. Nam na tym szczególnie zależało. W Krośnie dużo mówi się o żużlu, bo zbudowaliśmy ciekawy zespół i chodziło nam wyłącznie o to, by podzielić się tym wszystkim z kibicami - kończy menedżer Cellfast Wilków Krosno.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij