https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-16 22:15:00

Rusza Superliga Rzeszów [Zapowiedź 1. kolejki]

Podobne tematy Superliga Orlik Orlik Rzeszów
fot. archiwum
fot. archiwum
Już w najbliższą środę 17 marca rozpoczną się rozgrywki Superligi Rzeszów. Mecze będą odbywać się w środy i czwartki.
 
Ruszają rozgrywki piłkarskiej ligi szóstek. Już w najabliższą środę startuje Superliga Rzeszów 2021, czyli Piłkarska Liga Szóstek. W sezonie wiosennym wystąpi aż szesnaście drużyn. Mecze będą odbywać się w środy na orliku w Boguchwale oraz w czwartki na Orliku 2012 na Słocinie w Rzeszowie.
 
Zainteresowanie superligą było bardzo duże. Widać głód gry wśród zawodników w czasie pandemii. Niestety na chwilą obecną nie dysponujemy obiektami, gdzie moglibyśmy pomieścić wszystkich chętnych. Na wiosnę zagra ostatecznie 16 drużyn - powiedział nam Daniel Moskal, koordynator rozgrywek.
 
- Mecze będą się odbywać w środy na orliku w Boguchwale. Natomiast dokończenie każdej serii gier nastąpi na orliku w Słocinie w czwartek, gdzie odbędą się po dwa mecze każdej kolejki. Nastąpiła zmiana brendu naszych rozgrywek oraz zmiana głównego, ogólnopolskiego organizatora. Zapowiadają się trzy miesiące emocjonujacych rozgrywek. Niestety bez udziału kibiców. Jednak wszystkie informacje będziemy przekazywać za pomocą naszych social mediów, czyli facebooka oraz strony internetowej. Po każdej kolejce na stronie www.rzeszow.superliga6.pl będzie minimum skrót hitu dnia, pomeczowe wywiady oraz fotorelacje z rozgrywanych pojedynków - mówi dalej Moskal.
 
- Nie zamykamy się na inne chętne drużyny, bo w czasie sezonu zostaną rozegrane jednodniowe eliminacje do Pucharu Polski Szóstek, którego finał zaplanowany jest w Warszawie w lipcu. Do tych rozgrywek będzie mógł zapisać się każdy. Pierwszeństwo będą miały jednak drużyny występujące w lidze - zakończył popularny "Ukleja".
 
Już w środę pierwsza seria gier Superligi Rzeszów. Oto zapowiedź pojedynków oraz typowanie wyników przez koordynatora, Daniela Moskala.

SUPERLIGA RZESZÓW [Zapowiedź 1. kolejki]

środa: KS Beerlovers Rzeszów - Emeryci Rzeszów godz. 17:30

 
W inauguracyjnym pojedynku sezonu Wiosna 2021 spotkają się drużyny z Grupy A, czyli KS Beerlovers Rzeszów z Emerytami Rzeszów. Obydwa zespoły mogą poszczycić się dużym stażem w naszych rozgrywkach. Bardziej utytułowaną drużyną są goście, ale ekipa " kochających piwo " jak twierdzi ich kapitan Dominik Karabanowski w tym sezonie orlikowym chce znowu przypomnieć sobie stare dobre czasy, gdy okazali się najlepszą drużyną pucharową i wyjechali na Mistrzostwa Polski. W tym meczu stawiam jednak na "team" Maćka Surowca i Kamila Kazimierowicza. TYP: 3-6.
 

środa: Prototyp Rzeszów - Galicja Chmielnik godz. 18:15

 
Drugim pojedynkiem środowego dnia będzie mecz pomiędzy Prototypem Rzeszów a Galicją Chmielnik. Gospodarze debiutują w rozgrywkach,  ale już mają na swoim koncie sukces. Triumfowali bowiem w listopadzie w jedniodniowym turnieju z okazji Święta Niepodległości. Natomist drużyna z Chmielnika bardzo dobrze radzi sobie na duzym boisku w rozgrywkach B-klasy. Najwyższy czas, aby tą swoją moc pokazali również na orliku. Myślę, że wygra Galicja. TYP: 2-4.
 

środa: DRUK Pingwinek - IDEO.PL godz. 19:00

 
Trzecim starciem dnia będzie mecz Grupy B pomiędzy DRUK-iem Pingwinek a Ideo.pl. Patrząc na poprzednie rozgrywki z orlika można rzecz, że to mecz kolejki. Gospodarze są aktualnym mistrzem, natomiast Ideo zakończyło sezon na trzecim stopniu podium. W nagrodę DRUK ma już bilet na Finały Pucharu, ale w tym sezonie zapewne powalczą, aby mogli w stolicy Polski zagrać także w Finałach Mistrzostw Polski. Natomiast czy drużyna Marka Wieleby powtórzy duży sukces z jesieni zeszłego roku? Ja ze swojej strony obiecuję, że jeśli IDEO będzie na "pudle" to stawiam im skrzynkę czterdziestoprocentowego napoju wyskokowego. Niech mają chłopaki motywację przed sezonem. Wydaje mi się, że ten mecz wygra "Pingwinek". TYP: 5-2.
 

środa: FC Walkielona - D.N.B Rzeszów godz. 19:45

 
Od godziny 19.45 na boguchwalski orlik wybiegną drużyny FC Walkielona Rzeszów z D.B.N Rzeszów. Jest to mecz powrotów. Gospodarze wracają po roku przerwy. Natomiast goście po kilku latach nieobecności. W ekipie D.N.B będą grać zawodnicy pierwszego mistrza rozgrywek, dawnej drużyny "Pod Napięciem". Nie znam jeszcze personaliów drużyn, ale stawiam na gości. TYP: 2-8.
 

środa: Galaktikos Rzeszów - Tęcza Rzeszów godz. 20:30

 
Następne drużyny które pojawią się na orliku to Galacticos Rzeszów oraz Tęcza Rzeszów. Gospodarze mają bardzo ciężki start rozgrywek, ponieważ zmierzą się z najbardziej utytułowaną drużyną. Jednak Tęcza ma już zapewniony awans na ogólnopolskie finały i jak zapowiada ich menadżer popularny "Panio" wkraczają do gry, aby przy braku możliwości "gierek" poćwiczyć ustawienia i zgrać się przed lipcową imprezą. Kapitan Tęczy zapowiada, że jego drużyna nie ma ciśnienia na wynik. Jak uważam, że większą uwagę skupią na Pucharze, bo jak go wygrają to zagrają na dwóch imprezach w Warszawie. TYP: 1-3.
 

środa: Projekt Menedżer Rzeszów - Per La Vita Rzeszów godz. 21:15

 
Na koniec środowego dnia w ramach Grupy B zagrają Projekt Menadżer Rzeszów z Per La Vita Rzeszów. Gospodarze debiutują w Superlidze, ale ich kapitan Patryk Bujak już brał udział w naszych rozgrywkach. Teraz zdecydował się założyć swój "team". Natomiast Per La Vita to ekipa Michała Holka, która powraca do rozgrywek po przerwie. Jego drużyna ma już sukcesy na swoim koncie (udział w finałach Pucharu Polski ). Ciężko obstawiać ten mecz, ponieważ nie znam składu drużyn. Stawiam na remis. TYP: 3-3.
 

czwartek: Pismaki Rzeszów - Kormed Lubaczów godz. 17:15

 
Czwartkowy dzień to inauguracja rozgrywek na nowym obiekcie, na osiedlu Słocina. Zaszczytu "ochrzczenia" tego placu gry będą miały drużyny z Grupy A, czyli Pismaki Rzeszów i Kormed Lubaczów. Na papierze zapewne faworytem są goście, ale Pismaki już nie raz pokazywały ducha walki. Do tego Kormed ma przeważnie problemy kadrowe na orliku. Jeżeli w tym sezonie to się zmieni to będą jednym z faworytów rozgrywek superligowych. Typuje wysokie zwycięstwo ekipy "Korzenia" i "Łysego" czyli Kormedu. TYP: 1-7
 

czwartek: Chmielnik Górny - Extreme Rzeszów godz. 18

 
Ostatnim meczem pierwszej kolejki będzie pojedynek pomiędzy Chmielnikiem Górnym a Extreme Rzeszów. Gospodarze zadebiutowali u nas w turnieju halowym, teraz postanowili z nadzieją  większych sukcesów spróbować swoich sił na orliku. Natomiast Extreme pod wodzą Arkadiusza Molągowskiego to taki, według mnie, średniak rozgrywek. Większych sukcesów nie odnoszą póki co, ale dolnych rejonów tabel też nie zajmują  W tym meczu stawiam na gości. TYP: 2-6.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Antypejsovia 2021-03-16 22:31:55 4 6

A gdzie jest resovia? Przecież oni reprezentują typowo orlikowy poziom. Idealnie pasowaliby do tej ligi. Chociaż czuję, że i tam byliby chłopcami do bicia. Z tego co widać po dotychczasowych wynikach świetnie się czują w tej roli.

Super Liga 2021-03-17 09:03:09 1 0

Więcej informacji , galerie video i zdjęć na www.facebook.com/Superli6a

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij