https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-24 19:00:06

Dla kogo przeznaczone są rowery górskie i kiedy warto zdecydować się na zakup

Podobne tematy lifestyle

Rowery górskie to specyficzne konstrukcje w rodzinie wszystkich typów jednośladów. Ich nazwa względem przeznaczenia mówi sama za siebie - góry, lasy, wszelkie bardziej techniczne i skomplikowane tereny. Przyjrzyjmy się bliżej tym ciekawym dwukołowcom i dowiedzmy się u kogo najlepiej sprawdzą się rowery górskie.

Konstrukcja jednośladów o charakterze górskim

Rowery górskie są najbardziej amortyzowanymi konstrukcjami, jakie możemy spotkać na rynku dwukołowców. Przedni skok zazwyczaj wynosi minimum 100 mm, często wyposażane są także w tylne dampery. Wielu osobom taka amortyzacja kojarzy się z komfortem, jest to jednak mylne wrażenie i warto zdawać sobie z tego sprawę nim zacznie się rozważać zakup roweru górskiego. Amortyzatory odpowiadają nie za wygodę jazdy, lecz przede wszystkim przyczepność kół w trudnym terenie. Ich zadaniem jest zapewnić użytkownikowi pewną, bezpieczną jazdę z dobrym trzymaniem podłoża mimo poruszania się w błocie, piachu, czy po śliskich, wilgotnych kamieniach.

Rowery górskie geometrycznie nastawione są na osiągi, mają na celu oferować nam wydajną jazdę i adrenalinę, jedziemy na nich mocno pochyleni do przodu, z szeroko rozstawionymi dłońmi dla maksymalnej sterowności. Rowery górskie damskie i rowery górskie męskie najczęściej różnią się między sobą wyłącznie drobnymi szczegółami. Modele przeznaczone dla kobiet mogą mieć obniżoną górną rurę ramy dla łatwiejszego wsiadania i schodzenia, często posiadają węższą kierownicę i siodełko lepiej przystosowane do damskiej anatomii. Wielu producentów oferuje także rowery górskie dziecięce, z którymi już od najmłodszych lat można uczyć się technicznej jazdy po leśnych ścieżkach.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl 

Dla kogo rowery górskie będą najlepsze?

Jednoślad o tym charakterze sprawdzi się u osób w każdym wieku, poszukujących wrażeń na bardziej technicznych szlakach, jak i chcących w przyszłości brać udział w zawodach MTB. Istnieją rozmaite rodzaje amortyzacji, umieszczonej z przodu i tyłu roweru górskiego, dopasowanej do poszczególnych zastosowań i typów jazdy na takich dwukołowcach. Przed zakupem dobrze jest się więc zastanowić dokładnie w jakim kierunku chcemy iść, czy interesuje nas tylko weekendowa rozrywka, czy jednak pragniemy w przyszłości iść w kierunku jazdy zawodowej.

Warto dokładnie i szczerze przed samym sobą ocenić własne możliwości i pragnienia, gdyż rowery górskie projektowane są dość ściśle pod jedną dziedzinę jazdy MTB. Przeceniając swoje siły i wybierając model mocno amortyzowany możemy nie odczuć satysfakcji z jazdy męcząc się z wysokimi podjazdami i nie wykorzystując pełni potencjału roweru. Z drugiej strony, wielu osobom zdarza się brać najprostszy model z jedynie amortyzowanym widelcem, a następnie czuć dyskomfort płynący z braku tylnej amortyzacji na bardziej technicznych ścieżkach. Nie jest to dobra sytuacja, gdyż możemy łatwo stracić przyczepność tylnego koła i szybko zniechęcić się do tego wspaniałego sportu. Rowery górskie warto kupować pod czujnym okiem specjalisty, który poznając nasze oczekiwania i możliwości będzie dobrze wiedział jaki model spełni nasze oczekiwania.

Gdzie kupować rowery górskie?

Nabywając modele o tym charakterze warto zdać się na profesjonalny sklep kolarski, w którym pracują osoby doświadczone i osobiście jeżdżące na jednośladzie. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie nam polecony odpowiedni model, a my wykorzystamy pełnię jego potencjału. Wybierając sklep rowerowy, jakim jest BikeSalon, mamy pewność, że uzyskamy profesjonalną pomoc, dowiemy się więcej o jeździe górskiej, a dodatkowo będziemy mogli wybrać model ze specjalnie wyselekcjonowanej oferty najlepszych producentów.

Warto zwrócić na to uwagę, gdyż rowery górskie muszą wyróżniać się wysoką wytrzymałością i być wyposażone w dobre komponenty, by faktycznie sprawdzały się w trudnych technicznie terenach. Rowery górskie Gdańsk kupimy w BikeSalonie mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Rowery górskie Warszawa znajdziemy przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. Jeżeli mieszkasz w innym mieście – nic straconego! Rowery górskie online obejrzysz i kupisz z bezpieczną dostawą do domu pod adresem bikesalon.pl. W sklepie tym znajdziesz pełną ofertę jednośladów znajdujących się we wszystkich placówkach BikeSalonu. 

Rowery górskie to bardzo ciekawe konstrukcje, które doskonale sprawdzają się u użytkowników poszukujących adrenaliny i doskonałych wrażeń. Jeżeli więc chcesz poznać nowe możliwości jazdy i cieszyć się nowym skokiem endorfin, to z pewnością taka konstrukcja jest doskonała dla Ciebie. 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij