2021-02-18 09:42:00

sparing: Głogovia Głogów Małopolski - Resovia II 2-0

Głogovia Głogów Małopolski serię meczów z Resovią rozpoczęła od zwycięstwa. (fot. Kuba Noworól)
Głogovia Głogów Małopolski pokonała 2-0 Resovię II. Bramki dla drużyny Adama Wałczyka zdobyli Bartłomiej Buczek oraz Przemysław Pyrdek.

Głogovia Głogów Małopolski w pierwszej połowie miała ogromną przewagę w starciu z drużyną rezerw Resovii. Jednak doskonale spisywał się między słupkami gości, Wojciech Daniel. Skapitulował dopiero po strzale głową Bartłomieja Buczka. Było to o tyle kuriozalne, że piłka wyślizgnęła mu się z rąk.

W drugiej części lepiej prezentowali się piłkarze rezerw "Pasiaków", ale nie potrafili zdobyć bramki. Natomiast z drugiej strony ładną akcją popisał się Dawid Pałys-Rydzik, który został sfaulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Przemysław Pyrdek i ustalił wynik meczu na 2-0.

- Należy się cieszyć, że nic nikomu się nie stało. Graliśmy w bardzo kiepskich warunkach, bo było dosyć ślisko. Zawodnicy bardziej skupiali się, aby utrzymać na tym podłożu równowagę. Do przerwy powinniśmy prowadzić co najmniej czterema bramkami. Po zmianie stron przeciwnicy zmusili nas do gry w niskiej obronie, ale nic z tego nie wynikało - powiedział nam Adam Wałczyk, szkoleniowiec Głogovii.

Był to pierwszy z serii trzech meczów Głogovii z ekipami Resovii. Już w piątek czwartoligowiec zagra z ekipą z Fortuna 1 ligi. Natomiast we wtorek 23 lutego ekipa Wałczyka zmierzy się z juniorami Resovii. W rezerwach klubu z ul. Wyspiańskiego w środowym meczu zagrali m.in. Wojciech Daniel, Adrian Dziubiński i Szymon Feret

Głogovia Głogów Małopolski - Resovia II 2-0 (1-0)

1-0 Bartłomiej Buczek
2-0 Przemysław Pyrdek (rzut karny)