https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-17 19:43:00

PGE Stal Mielec nawiązała współpracę z Pogonią Kraków

PGE Stal Mielec podpisała umowę partnerską z Pogonią Kraków (fot. PGE Stal Mielec)
PGE Stal Mielec podpisała umowę partnerską z Pogonią Kraków (fot. PGE Stal Mielec)
PGE Stal Mielec nawiązała współpracę z Pogonią Kraków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubowym, we wtorek doszło do podpisania umowy partnerskiej, na bazie której blisko współpracować będą akademie obu klubów.
 
PGE Stal Mielec nawiązała współpracę z Pogonią Kraków. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubowym, we wtorek doszło do podpisania umowy partnerskiej, na bazie której blisko współpracować będą akademie obu klubów. "BIało-niebiescy" nie kryją zadowelnia z nawiązania współpracy z krakowskim klubem.
 
-Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy. To kolejna umowa, dzięki której cały czas rozszerzamy naszą sieć partnerską. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach - powiedział na łamach oficjalnej strony prezes Jacek Klimek.
 
Pogoń Kraków to klub, który powstał w 2013 roku na bazie mającego wiele lat historii klubu Pogoń Skotniki. Obecnie w klubie trenuje ponad 500 dzieci, od najmłodszych po grupę seniorską. Klub posiada również Złotą Gwiazdkę Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezesem Pogoni Kraków jest Mateusz Dziedzic, który był sygnotariuszem umowy ze strony krakowskiego klubu.
 
Inicjatorem oraz motorem napędowym projektu był Przemysław Dobroch. Dyrektorem Sportowym Pogoni Kraków jest Marek Dragosz, który łączy tę funkcję z funkcją pierwszego trenera Reprezentacji Polski w Amp Futbolu. Z reprezentacją osiągał wielkie sukcesy. Wywalczył z nią 4. miejsce w w Meksyku 2014 i 3. miejsce w ME w Turcji 2017.
 
-Akademię Pogoni Kraków tworzą ludzie z pasją. KSPN Pogoń charakteryzuje się własnym, szerokim procesem szkoleniowo-wychowawczym. Podstawą rozpoczęcia działalności klubu była marzenia i ideały o akademii piłkarskiej ze szczerym i odpowiedzialnym szkoleniem, przyjazną, rodzinną atmosferą oraz świetną organizacją. To wszystko wraz z maksymalną dostępnością tworzy KSPN Pogoń Kraków - powiedział Marek Dragosz.
 
Grupy treningowe zaczynają się od piłkarskiego przedszkola, gdzie najmłodsi zawodnicy mają 3 lata. W Pogoni szkolone są drużyny do wieku juniorskiego, ale posiadają także drużynę seniorów, która aktualnie znajduje się w A klasie.
 
-Zespoły regularnie jeżdżą na wszelakie turnieje w kraju, ale też nierzadko zdarza im się pojechać zagranicę. KSPN organizuje także własne rozgrywki. Sztandarowym pomysłem na obecny rok, jest cykl turniejów „Pogoń Cup”. Głównym założeniem jest robienie dobrej pracy, nie spoglądając się na innych. Do akademii trafiają wszystkie chętne dzieciaki, nie jest prowadzona selekcja. Na ten moment trenuje tam ponad 500 chłopców i dziewczynek, co powoduje, że są największą szkółką w całej Małopolsce - dodał Marek Dragosz.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij