2020-12-07 19:54:00

PKO Ekstraklasa. PGE FKS Stal Mielec przegrała z Pogonią Szczecin

PGE Stal Mielec przegrała po słabym meczu z Pogonią Szczecin. (fot. Stal Mielec)
Pogoń Szczecin nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem PGE FKS Stali Mielec w poniedziałkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze wygrali 2-0 i był to najniższy wymiar kary dla słabo dysponowanej Stali.

Pierwsze minuty meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a PGE FKS Stalą Mielec należały do gospodarzy. Chwilę po rozpoczęciu spotkania Kacper Kozłowski podał prostopadle do Alexandra Gorgona. Jednak austiacki pomocnik przegrał rywalizację sam na sam z Michałem Gliwą

Chwilę później Hubert Matynia zbiegł z lewego skrzydła i oddał strzał, ale piłką minęła nieznacznie prawy słupek bramki Stali. Z każdą minutą rosła przewaga podopiecznych Kosty Runjaica. W 24. minucie Matynia wrzucił z rzutu wolnego, a piłka po strzale głową Kamila Drygasa wylądowała na poprzeczce bramki Michała Gliwy. Dziewięć minut przed końcem pierwszej części gry wspaniałym rajdem popisał się Kozłowski, zagrał do Santeriego Hostikki. Jednak strzał Fina również minął bramkę PGE FKS Stali Mielec.

W 41. minucie ponownie na uderzenie zdecydował się Drygas. Był to już jedenasty strzał piłkarzy Pogoni w kierunku bramki przeciwnika, jednak żaden nie trafił w światło bramki. Dwie minuty później Hostikka strzelił, Gliwa obronił jednak przy dobitce Luki Zahovica nie miał najmniejszych szans. Pogoń udokumentowała ogromną przewagę bramką i takim wynikiem zakończyła się pierwsza cześć gry. Natomiast podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zagrali bardzo źle i mieli dużo szczęścia, że "Portowcy" nie potrafili strzelił w bramkę.

Druga część gry rozpoczęła się równie źle. Bożidar Czorbadżijski po ośmiu minutach drugiej połowy sfaulował w polu karnym Zahovica. Sytuację analizował VAR, ale ostatecznie Pogoń otrzymała rzut karny. Do piłki podszedł Drygas i nie dał szans Gliwie. W tym momencie praktycznie było po meczu.

W 64. minucie goście po raz pierwszy oddali strzał w stronę bramki przeciwnika. Jednak uderzenie Grzegorza Tomasiewicza minęło słupek bramki Dante Stipica. W dalszej części meczu tempo spadło. Grę już do końca meczu prowadziła Pogoń i kontrolowała przebieg wydarzeń.

W 84. minucie gospodarze wyszli ze znakomitą kontrą. Jednak Michał Kucharczyk źle podał do Adriana Benedyczaka. W doliczonym czasie gry podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mieli najlepszą okazję na strzelenie bramki. Jednak Stipica okazał się lepszy od Macieja Domańskiego w sytuacji sam na sam.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0. Jest to najniższy wymiar kary, bowiem przewaga w całym spotkaniu "Portowców" była ogromna. Tym samym Pogoń przełamała się i wygrała w PKO Ekstraklasie po raz pierwszy od 30 października.

1-0 Luka Zahović (43)
2-0 Kamil Drygas (57-rzut karny)