2020-08-28 22:23:00

Górnik Zabrze pokonał PGE FKS Stal Mielec! Gol Pawła Bochniewicza

Górnik Zabrze nie dał szans PGE FKS Stali Mielec. (fot. Górnik Zabrze)
PGE FKS Stal Mielec musiała uznać wyższość Górnika Zabrze w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy. Goście wygrali 2-0,  jedną z bramek strzelił wychowanek Wisłoki Dębica, Paweł Bochniewicz.

Już w ósmej minucie meczu Andreja Prokić mógł otworzyć wynik meczu pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec a Górnikiem Zabrze. Jednak skrzydłowy ekipy z Podkarpacia minął kilku rywali, ale oddał niecelny strzał. W 35. minucie Jesus Jiménez dobrze zachował się w polu karnym Stali, ale jego strzał wylądował na poprzeczce bramki "Biało-niebieskich".

Już minutę później przyjezdni wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył wychowanek Wisłoki Dębica, Paweł Bochniewicz. Środkowy obrońca strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Nowaka, a więc byłego zawodnika Stali. Do przerwy wynik meczu już się nie zmienił.

Dwie minuty po zmianie stron piłkarze z Zabrza wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem gola dla podopiecznych Marcina Brosza strzelił Alasam Manneh. 22-letni Gambijczyk zdocydował się na uderzenie zza pola karnego zewnętrzą częścia stopy i nie dał najmniejszych szans Rafałowi Strączkowi. Ta trafienie na pewno będzie kandydować do miana bramki kolejki.

Później piłkarze Brosza kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 69. minucie ekipa z Zabrza zdobyła trzecią bramkę, ale gol nie został uznany, bo Jimenez był na pozycji spalonej. Osiem minut później piłkarze Dariusza Skrzypczaka mogli zdobyć bramkę honorową, ale najpierw strzał Pawła Tomczyka został zablokowany. Później zakotłowało się w polu karnym Górnika, ale ostatecznie obrońcy gości zdołali wybić piłkę.

W końcowych fragmentach gry szkoleniowiec Stali zdecydował się wpuścić na boisko wszystkich graczy ofensywnych. W piątej minucie doliczonego czasu gry Tomczyk powinien zdobyć gola, ale z najbliższej odległości nie trafił głową w światło bramki. Ostatecznie Górnik wygrał 2-0 i trzy punkty pojechały do Zabrza.

0-1 Paweł Bochniewicz (36)
0-2 Alasam Manneh (47)