2020-08-01 20:07:18

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Wisłą Puławy

Powrót podopiecznych Daniela Myśliwca na Podkarpacie nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Ekipa z Wólki Pełkińskiej w pierwszym meczu sezonu musiała uznać wyższość Wisły.

Wólczanka Wólka Pełkińska chciała udanie rozpocząć sezon 2020/21 w 3 lidze gr IV i przy okazji postraszyć kandydata do awansu. Zespół dowodzony przez Daniela Myśliwca błyskawicznie przeszedł do realizacji założonego planu. Efekt? Czarno-czerwoni od 4. minuty prowadzili 0-1 po pięknym strzale Rafała Dusiło.

Goście nie zamierzali się zarzymywać, choć Wisła Puławy nie tak wyobrażała sobie początek dzisiejszego starcia. Obie drużyny stworzyły sobie klarowne okazje, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Podopieczni Mariusza Pawlaka chcieli za wszelką cenę odrobić straty i od początku drugiej połowy, ruszyli do ataku. Zespół z Puław napierał i w końcu dopiął swego w 67. minucie, a wyrównał Emil Drozdowicz. Sytuacja ta dodała miejscowym skrzydeł, którzy chcieli aby punkty zostały przy Hauke-Bosaka 1.

Wisła więc rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa, choć Wólczanka także miała chęć na komplet oczek. Jak się później okazało, wygrała opcja puławska, a w 86. minucie gola na 2-1 zdobył Adrian Paluchowski. Goście próbowali jeszcze wyrwać punkt, ale wynik już nie uległ zmianie.

0-1 Rafał Dusiło (4)
1-1 Emil Drozdowicz (67)
1-2 Adrian Paluchowski (86)