2020-07-27 13:27:39

Oficjalnie: Michał Żyro nowym piłkarzem Piasta Gliwice!

Michał Żyro tylko pół roku grał w PGE FKS Stali Mielec. (fot. Piast Gliwice)
Michał Żyro tylko pół roku grał w PGE FKS Stali Mielec. (fot. Piast Gliwice)
Michał Żyro po półrocznym pobycie w PGE FKS Stali Mielec zmienił klub. 27-letni napastnik będzie grał w Piaście Gliwice. Żyro z Piastem związał się dwuletnią umową.
 
Michał Żyro został oficjalnie nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. O tym, że tak się może stać pisaliśmy już wczoraj w artykule "Michał Żyro opuści PGE FKS Stal Mielec?".  - Piast to fantastyczny klub, który od dwóch lat regularnie odnosi sukcesy. Wszystko tutaj jest prowadzone z cierpliwością oraz na jak najwyższym poziomie. Myślę, że jest to dla mnie bardzo dobry kierunek i teraz, kiedy jestem coraz bliżej optymalnej formy po kontuzji, to kolejny krok do przodu - powiedział 27-latek dla oficjalnej strony Piasta.
 
Żyro w poprzedniej rundzie grał z PGE FKS Stali Mielec. Z ekipą tą wywalczył awans do Ekstraklasy, a sam sześć razy wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach Fortuna 1 ligi oraz zanotował trzy asysty. Jednak nie zdecydował się pozostać w drużynie z Podkarpacia. Teraz podpisał kontrakt z Piastem Gliwice do 30 czerwca 2022 roku. - W ostatniej rundzie strzeliłem kilka goli. Można powiedzieć, że pokazałem wachlarz moich umiejętności, bo były bramki z lewej, prawej, głowy... Jestem pewien, że w Gliwicach również będzie bardzo dobrze - dodaje nowy zawodnik Piasta.
 
Michał Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa. W trakcie swojej kariery grał w Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic, Pogoni Szczecin i Koronie Kielce. Właśnie z tego ostatniego klubu był wypożyczony na rundę wiosenną do Stali Mielec.
 
- Wierzymy, że Michał może grać jeszcze lepiej i niedługo nawiąże do czasów, gdy występował w reprezentacji Polski, zdobywał tytuły mistrza Polski, a swoją postawą zapracował na transfer do Wolverhampton. Po tym transferze rywalizacja w linii ataku jeszcze się zwiększy, co może przynieść wiele korzyści - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Hmm 2020-07-27 16:06:58 15 3

No i się zaczęło ....jak w ŁKS ! :)
Stal poleci z hukiem z ligi !!!!!!!

Hmm 2020-07-27 16:06:58 15 3

No i się zaczęło ....jak w ŁKS ! :)
Stal poleci z hukiem z ligi !!!!!!!

Fks 2020-07-27 17:47:41 3 3

Chłopcy się ze srali banda cykorow

Jo 2020-07-27 18:42:42 8 1

W Gliwicach chłopaku to będziesz drzazgi z d****y wyciągał siedząc na ławie

Kibic 2020-07-27 22:04:14 2 0

I to jego błąd ale powodzenia życzę!!!!!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij