2020-07-25 19:13:13

Stal Rzeszów pokonała Skrę Częstochowa i zagra w barażach o 1 ligę!

Stal Rzeszów awansowała do baraży o 1 ligę. Ich pierwszym rywalem będzie GKS Katowice (fot. stalrzeszow.pl)
Piłkarze Stali Rzeszów pokonali Skrę Częstochowa 4-0 i przy korzystnych wynikach na innych stadionach zdołali wywalczyć upragniony awans do baraży o 1 ligę.

Po ostatnich zawirowaniach i problemach Stal Rzeszów dopięła swego. Podopieczni Marcina Wołowca jeszcze kilka kolejek temu byli na miejscu spadkowym, a dziś mogą świętować awans do baraży o 1 ligę.

Samo spotkanie z Skrą Częstochowa przebiegało pod dyktando biało-niebieskich. Prowadzenie dla Stali Rzeszów zdobył już w 5. minucie spotkania Artur Pląskowski. Dziesięć minut później podwyższył Marcel Kotwica i do przerwy rzeszowianie prowadzili 2-0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zespół prowadzony przez Marcina Wołowca kontrolował przebieg spotkania, co jakiś czas groźnie atakując. W 57. minucie trzeciego gola dla Stali Rzeszów zdobył Grzegorz Goncerz, a na kilka minut przed końcem wynik spotkania ustalił ponownie Marcel Kotwica.

Dzięki wygranej i korzystnemu wyniku w meczu Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg (3-2) gracze Stali Rzeszów nie kończą jeszcze walki w tym sezonie. Już we wtorek czeka ich półfinałowy pojedynek barażowy z GKS-em Katowice. Jeżeli wygrają - zmierzą się ze zwycięzcą drugiego barażu: Bytovia Bytów - Apklan Resovia.

1-0 Artur Pląskowski (5)
2-0 Marcel Kotwica (15)
3-0 Grzegorz Goncerz (57)
4-0 Marcel Kotwica (88)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki (61. Dariusz Jarecki), Damian Michalik (76. Wiktor Kłos), Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Patryk Plewka, Grzegorz Goncerz (76. Dylan Collard), Artur Pląskowski (66. Krystian Pieczara).

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański - Krzysztof Napora, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Michał Kieca, Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń (76. Sebastian Rogala), Dawid Niedbała, Dawid Wolny (46. Daniel Rumin).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Żółte kartki: Pieczara - Goncerz.