https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-24 19:01:18

Oświadczenie wójta gminy w sprawie Crasnovii Krasne: Chcemy współpracy i dialogu

Stadion Crasnovii Krasne (fot. mapio.net)
Stadion Crasnovii Krasne (fot. mapio.net)
Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne, wydał oświadczenie dotyczące współpracy gminy z przeżywającą problemy finansowe Crasnovią.
 
Kilka dni temu na naszym portalu pojawił się tekst pt. Crasnovia Krasne wycofa się z ligi? "Drużyna seniorów nie przystąpi do rozgrywek". Po jego publikacji na naszą skrzynkę mailową trafiło oświadczenie wójta gminy Krasne pana Wilhelma Woźniaka.
 
Poniżej prezentujemy oświadczenie w całości, w niezmienione formie:
 
Kilka dni temu w serwisach internetowych i społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja na temat pozbawienia Klubu Sportowego „Crasnovia” dofinansowania z budżetu Gminy Krasne. Nie mogę pozwolić na publiczne, fałszywe oskarżenia kierowane pod moim adresem i Radnych Gminy Krasne. Takiej nieuczciwej postawie pragnę stanowczo przeciwstawić się i przedstawić prawdziwy obraz sytuacji.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że organizatorem zbiórki w serwisie Zrzutka.pl jest osoba, która nie brała udziału w żadnych spotkaniach i rozmowach w obecności mojej, radnych lub pracowników Urzędu, których tematem było finansowanie działalności Klubu przez Gminę. A zatem proszę o odpowiedź organizatora zbiórki, na jakiej podstawie oparł swoją argumentację przedstawioną w opisie zbiórki? Czemu nie podał wszystkich faktów, decyzji i działań podjętych przez obecny Zarząd Klubu oraz Gminę Krasne?

Jako wieloletni społecznik i działacz sportowy rozumiem i szanuję działalność organizacji pozarządowych z terenu gminy Krasne. Zależy mi na dobrej współpracy opartej na partnerskich i jasnych zasadach. Rozumiem, że tegoroczne zmiany w zasadach finansowania klubów sportowych (z dwóch źródeł – sport i profilaktyka) są czymś nowym i mogą budzić obawy. Dlatego od początku roku zarówno ja, jak i pracownicy Urzędu, służyliśmy radą i pomocą klubom sportowym (również Klubowi Sportowemu „Crasnovia”) w sprostaniu nowym zasadom finansowania działalności w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przygotowaliśmy organizacjom dokumenty niezbędne do rozszerzenia działalności statutowej o działania „na rzecz promocji zdrowego stylu życia i ochrony zdrowia, a także przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym”.

W miesiącu marcu br. ogłosiłem otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym przeznaczając na ten cel 100 tys. zł. Zaplanowałem także szkolenie z zakresu zasad przyznawania dotacji w ramach środków z profilaktyki. Do szkolenia niestety nie doszło z powodu pandemii koronawirusa. Jak tylko będzie możliwość w bezpiecznych warunkach przeprowadzić szkolenie, na pewno do tego tematu wrócę.

Mimo wszystko pracownik merytoryczny Urzędu pozostał w stałym kontakcie z przedstawicielami Zarządu Klubu Sportowego „Crasnovia” oferując pomoc w napisaniu i rozliczeniu projektu ze środków profilaktycznych. Klub nie skorzystał z tej pomocy i z własnej woli nie sięgnął po dotację, której wysokość mogła wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Podobnie też odrzucił propozycję pomocy Urzędu w napisaniu i rozliczeniu projektów w ramach ministerialnych środków: z Programu KLUB (tam „Crasnovia” mogła wnioskować o dotację na szkolenie dzieci i młodzieży w wysokości 10 tys. zł) oraz w ramach Programu wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 (tam Klub mógł pozyskać do 40 tys. zł dotacji). W ostatnich dniach pojawiła się kolejna szansa dla Klubu na pozyskanie dotacji z Ministerstwa Sportu w ramach Programu „Sportowe Wakacje+”.

Pragnę nadmienić, że z mojej strony, jak i Radnych Gminy Krasne, jest pełna wola współpracy i dialogu. Gmina wspiera działalność Klubu nie tylko w formie finansowej, ale również udostępniając nieodpłatnie obiekty sportowe i sprzęt do jego utrzymania, a także opłacając koszty energii, wody i ogrzewania. Kolejnym dowodem jest zmiana warunków umowy dotacyjnej dla Klubu „Crasnovia”. W dniu 20 lutego br., na prośbę Zarządu Klubu, wyraziłem zgodę na przyznanie I transzy dotacji w wysokości 50 tys. zł, a nie 35,5 tys. zł jak było w planie. Pozostała pula 21 tys. zł oczekiwała na II połowę roku i decyzję Zarządu, co do dalszych losów Klubu. W dniu 21 maja br. Zarząd Klubu „Crasnovia” poinformował mnie o swojej dymisji z dniem 30 czerwca oraz, że nie zgłasza drużyny seniorów do rozgrywek.

Proszę pamiętać, że Wójt i Rada mają obowiązek podejmować decyzje odpowiedzialnie, w interesie całej Gminy i wszystkich Jej mieszkańców. Dlatego niewykorzystane 21 tys. zł zostało przesunięte na inne, podkreślam – pilniejsze w chwili obecnej potrzeby Gminy. Przedstawiciel Zarządu Klubu został o tym poinformowany i po raz kolejny skierowany po ubieganie się o środki z funduszu profilaktycznego. Klub otrzymał także moje zapewnienie, że po prawidłowym rozliczeniu I transzy dotacji i zwrocie niewykorzystanej części środków w związku z zawieszeniem rozgrywek i treningów, zostanie zawarta kolejna umowa na kontynuowanie zadania w drugiej połowie roku.

Na koniec zwracam się z gorącą prośbą do młodych działaczy Klubu Sportowego „Crasnovia” w Krasnem, aby wzorem innych klubów, podjęli merytoryczną współpracę z Gminą, z wzajemnym poszanowaniem, dbałością o mienie gminne i publiczne środki. Proszę także o większe zaangażowanie i pomoc zasłużonym działaczom Klubu w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji, a także otwarcia się na nowe możliwości finansowania, które pojawiają się przed Klubem.

Wójt Gminy Krasne

Wilhelm Woźniak

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie =

Urzednik 2020-06-24 19:37:32 10 9

Kolego gmina to nie sponsor i z kaxdej złotówki musi sie rozliczyc bo to sa publiczne środki w kaxdym klubie pisze sie wnioski i wypełnia je i składa do gminy aby otrzymać dotacje na dany scisle określony cel jak sprzęt przejazdy oplaty sędziowskie i regulaminowe w PZPN itd. Wiec skoro wam sie nie chce wniosków pisać o dotacje to jak do tej pory otrzymywaliście srodki z gminy??? Wojt sobie nie wymyslij tego tylko takue sa procedury we wszystkich gminach aby prxeksxac srodki na sport

... 2020-06-24 19:25:20 7 4

Uwalil kazdemu klubowi srodki po to by zrobic jakies smieszne konkursy dodac wiecej papierków by dostac kase i maja za tym biegac ludzie ktorzy normalmie pracuja a w klubach sie tylko udzielaja zazwyczaj spolecznie... zal i tyle

Urzednik 2020-06-24 19:37:32 10 9

Kolego gmina to nie sponsor i z kaxdej złotówki musi sie rozliczyc bo to sa publiczne środki w kaxdym klubie pisze sie wnioski i wypełnia je i składa do gminy aby otrzymać dotacje na dany scisle określony cel jak sprzęt przejazdy oplaty sędziowskie i regulaminowe w PZPN itd. Wiec skoro wam sie nie chce wniosków pisać o dotacje to jak do tej pory otrzymywaliście srodki z gminy??? Wojt sobie nie wymyslij tego tylko takue sa procedury we wszystkich gminach aby prxeksxac srodki na sport

Michno 2020-06-24 20:37:15 6 2

Wprowadzałem się do Krasnego w 2009 roku i stwierdzam że po 11 latach dużo się zmieniło w Krasnem ale nie koniecznie na lepsze nowych domów coraz więcej to na plus przedszkole na plus ale to akurat tylko wujtowi wilhelmowi bym nie przypisywał chociaż urzędnicy lubią się chwalić takimi żeczami gorzej jak trzeba powiedzieć co źle zrobili albo co zawalili ..Drogi w Krasnem są co raz słabsze spękane polepione i masą dziur w nich ,,,i MPK za którymi pewnie ludzie i młodzież tęsknią nie wrócą za Wilhelma sprawa śmieci no zawalona na całego z chęcią byśmy chcieli płacić tyle ile za poprzedniego wójta, sport na coraz gorszym poziomie ...jedyne co się nie zmieniło przez 11 lat to żule pod centrum jak byli tak są ..a i tu trochę pokolenie whmłodniało ..

Michno2 2020-06-24 21:55:13 3 1

11 lat temu nie było Delikatesów... Co do dotacji, szanowni działacze sprawdźcie sobie ile formalności i papierologii jest w Rzeszowie.

krasne 2020-06-25 09:13:47 5 0

kończ waść wstydu oszczędź panie Wojscie

kibic 2020-06-25 09:21:34 5 0

Dobre zarzad zrobił rezygnujac, ludzie swój czas poswiecaja ciekawe kto teraz zajmie sie stadionem. Moze pan Magierski ktory najwiecej ma do powiedzenia , wielki spolecznik ktory oprocz pobierania diety za wiele nie działa w temacie sportu

obiektywny obserwator 2020-06-25 11:00:40 4 1

Reasumując, zarzuca Pan zbiórce fałszywe informacje, a jednocześnie przyznaje Pan, że dotacje na kluby były obniżone. Zabrał Pan klubowi zamrożone 21 tyś i przeznaczył na "pilne" ale nie wiadomo do końca jakie sprawy. Zarzuca Pan klubowi że nie starali się o dodatkowe środki, a nie podaje Pan powodu dla którego zabrał Pan te, które im się należały . Z tego pisma, wynika że informacje na zrzutce.pl są zgodne z tym co Pan pisze, jedyna różnica to punkt widzenia na sprawę. Oni chcą ratować klub, Pan chce ratować tylko swoje dobre imię. Mieszkam w Zaczerniu i takie ciosy dla lokalnych społeczności od Wójta, to dla mnie coś niezwykłego.

Życzę wam powodzenia i mam nadzieję, że zobaczymy Crasnovie na boiskach okręgówki.

P.S nie zazdroszczę Wójta

Yukio 2020-06-25 16:35:27 3 2

99%dzialaczy w klubach to spolecxnicy. ludzie mający swoje firmy i kochający sport w odróżnieniu od urzędników którzy całe życie zajmują się papierami i pisaniem o dotacje..Burmistrz nie czuję sportu to jego sprawa ale jak takie będzie jego podejście to wszystkich zniechęci bo nikomu łaski nie robi. Kilku zapaleńców jest w klubie to chuchać i dmuchać ze jeszcze są. A może burmistrz i radni napisaliby wnioski o swoje wynagrodzenie? Po co przecież im się należy z gminnej kasy. Inni niech piszą

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij