https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-08 12:24:33

Damian Domagała oficjalnie w Asseco Resovii. Będą jeszcze dwa transfery

Damian Domagała będzie grał w Asseco Resovii. (fot. Cuprum Lubin)
Damian Domagała będzie grał w Asseco Resovii. (fot. Cuprum Lubin)
Damian Domagała został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Asseco Resovii. Stało się, więc to o czym wiadomo było od dawna.
 
Asseco Resovia kompletuje skład na nowy sezon. Tym razem klub z Rzeszowa ogłosił, że ich nowym zawodnikiem został Damian Domagała. My o tym informowaliśmy już trzy tygodnie temu.
 
- Damian Domagała ma 22 lata i należy do pokolenia najmłodszych polskich młodzieżowych mistrzów Europy i świata. W 2015 roku, razem z reprezentacją Polski kadetów zdobył złoty medal mistrzostw Europy, a później świata. Rok później już z kadrą juniorów sięgnął po mistrzostwo Europy, a w 2017 roku wywalczył mistrzostwo świata. Był też w składzie kadry Polski, która w 2019 roku zdobyła srebrny medal Uniwersjady. Wychowanek Wifamy Łódź w latach 2015-2017 uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a po jej ukończeniu wyjechał do ligi włoskiej, gdzie przez dwa sezony występował w zespole Tonno Callipo Vibo Valentia. W ostatnim sezonie wrócił do Polski, gdzie miał okazję zadebiutować w PlusLidze w barwach Cuprum Lubin. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 13 meczach, rozgrywając 37 setów, w których zdobył 75 punktów - czytamy na oficjalnej stronie "Pasiaków".

Ponadto klub z Rzeszowa planuje sprowadzić jeszcze Piotra Haina oraz Pawła Woickiego i na tym zakończy się okres transferowy w Asseco. Z klubem łączeni byli Stephen Boyer oraz Dawid Konarski, jednak obaj nie będą w sezonie 2020/21 reprezentować barw klubu z Rzeszowa.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij