2020-06-03 19:48:11

Apklan Resovia zaczyna od remisu. Stracone punkty w starciu z Błękitnymi Stargard

Apklan Resovia (biało-czerwone stroje) tylko zremisowała u siebie z Błękitnymi Stargard (fot. resoviacy.pl / archiwum)
Piłkarze Apklan Resovii nie sprostali Błękitnym Stargard w inauguracyjnym meczu 2 ligi po wznowieniu rozgrywek. Rzeszowianie tylko zremisowali 1-1.

Mecz od pierwszych minut toczył się w środku pola, a obie drużyny początek spotkania postanowiły wykorzystać na badanie się. Pierwszą dogodną okazję wykresowali Błękitni Stargard, a konkretnie Krystian Sanocki. Młody zawodnik zdecydował się na strzał, lecz futbolówka poszybowała nad bramką.

Ten sam zawodnik groźnie uderzał jeszcze raz, lecz czujny był Marcel Zapytowski. To wyraźnie podrażniło Apklan Resovię, która ruszyłą do ataku, Blisko gola było w 13. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, Konrad Domoń zdecydował się na strzał. Z tym jednak poradził sobie golkiper przyjezdnych.

Co się odwlecze, to jednak nie uciecze i po chwili Pasiaki już cieszyli się z gola. Doskonałe podanie otrzymał Serhij Krykun, który doskonale zachował się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Sytuacja ta dodała skrzydeł gospodarzom, których nie zadowalało jednobramkowe prowadzenie.

Błękitni nie zamierzali się temu biernie przyglądać i błyskawicznie ruszyli do ataku, z chęcią wyrównania. Golkiper rzeszowian miał coraz więcej roboty, jednak wykonywał ją bardzo dobrze i nadal było 1-0. Podopieczni Szymona Grabowskiego byli jednak konkretniejsi i jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prwadzenie.

Na listę strzelców mógl wpisać się Adrian Dziubiński, jednak jego uderzenie z trudem wybronił Dominik Sasiak. Miejscowi próbowali jeszcze coś strzelić, jednak wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga odsłona doskonale zaczęłą się dla Błękitnych, którzy w 50. minucie doprowadzili do wyrównania. Doskonale w polu karnym zachował się Krystian Sanocki, który wpakował po chwili futbolówkę do bramki,

Podopieczni Adama Topolskiego dostali wiatru w żagle i zaczęli coraz śmielej sobie poczynać na połowie Apklan Resovii. Ta starała się odpowiedzieć, lecz przyjezdni mądrze grali w obronie. Obie drużyny miały swoje okazje, wobec czego mecz cały czas trzymał w napięciu.

Najpierw gola mógł zdobyć Daniel Świderski, który w sytuacji sam na sam, nie dał rady młodemu bramkarzowi Błękitnych. Po chwili zrewanżował się Wojciech Fadecki, lecz z jego strzałem poradził sobie Marcel Zapytowski.

Do końca spotkania gole już nie padły. Rzeszowianie musieli pogodzić się ze stratą cennych dwóch punktów, bo w obozie Resovii z pewnością nikt z remisu nie jest zadowolony.

1-0 Serhij Krykun (18)
1-1 Krystian Sanocki (50)

Apklan Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski, Miłosz Przybecki (57. Grzegorz Płatek), Szymon Kaliniec, Adrian Dziubiński (63. Maksymilian Hebel), Kamil Radulj, Serhij Krykun, Daniel Świderski (64. Hubert Antkowiak).

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak - Jakub Szrek, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Bartosz Sitkowski, Krystian Sanocki (84. Mateusz Bochnak), Hubert Krawczun, Marcin Gawron (71. Dawid Polkowski), Paweł Łysiak, Wojciech Fadecki, Patryk Paczuk (78. Mateusz Kompanicki).

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Żółta kartka: Krawczun.