https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-22 12:10:22

Lubelski ZPN: Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę wygra Motor Lublin

To Motor Lublin, a nie Hutnik Kraków wywalczy awans do 2 ligi jeżeli rozgrywki nie zostaną wznowione (fot. Marek Jedynak)
To Motor Lublin, a nie Hutnik Kraków wywalczy awans do 2 ligi jeżeli rozgrywki nie zostaną wznowione (fot. Marek Jedynak)
- Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę gr. IV wygra Motor Lublin - powiedział nam Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego ZPN. Rozmawiamy też o szansach na wznowienie rozgrywek, liczbie meczów które się odbędą i ewentualnych zasadach awansów i spadków.
 
Odbyliśmy dość długą rozmowę z Konradem Krzyszkowskim, przewodniczącym Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, czyli osobą najlepiej chyba zorientowaną w przepisach i tym, co może czekać nas w najbliższym czasie w rozgrywkach 3 ligi grupy IV.
 
Dość jasno i klarownie wyłożył odpowiedzi na sporo nurtujących kibiców spraw. Wyjaśnił m.in. dlaczego, pomimo tego, że aktualnie liderem tabeli jest Hutnik Kraków, to - w przypadku niedokończenia sezonu - awansuje Motor Lublin.
 
W telegraficznym skrócie:
 
  1. Jeżeli III liga zostanie zakończona - awansuje Motor Lublin, nie Hutnik
  2. Spadków raczej nie będzie, choć wszystko zależy od decyzji PZPN
  3. Jeżeli III liga zostanie wznowiona - odbędzie się maksymalnie 9-11 kolejek, nie ma większych szans na rozegranie wszystkich
  4. Kluby mogą wrócić do treningów w małych grupach już w przyszłym tygodniu
  5. Mecze - jeżeli będą - to na pewno bez udziału publiczności. Także na początku przyszłego sezonu
 
Całość rozmowy z Konradem Krzyszkowskim poniżej. Zachęcamy również do opinii i komentarzy pod artykułem.

Konrad Krzyszkowski: Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę wygra Motor Lublin

- Kto w tym momencie jest liderem 3 ligi grupy IV? Hutnik Kraków czy Motor Lublin?
 
- Trzeba na to popatrzeć trochę inaczej. Co innego, gdy ktoś jest pierwszy w trakcie trwania rozgrywek, a co innego na zakończenie sezonu. Skrypty tworzące tabele są napisane w ten sposób, że tabela jest przeliczana na podstawie meczu i rewanżu. System bez względu na to czy odbył się już drugi mecz patrzy na wynik pierwszego meczu.
 
Jeżeli zakończylibyśmy rozgrywki dziś i pytał, by mnie Pan, kto będzie pierwszy to według naszej wykładni nie można brać pod uwagę wyników bezpośrednich meczów ponieważ nie doszło do meczu i rewanżu.
 
Opieramy się tutaj na dwóch podstawach prawnych. Pierwsza jest taka, że nasz regulamin rozgrywek stanowi, że przewidziany jest mecz i rewanż, bo są przecież też rozgrywki, w których rewanżów nie ma.
 
A w związku z tym, że integralną częścią naszego regulaminu są przepisy gry w piłkę nożna to mówią one wyraźnie, że zasada bezpośrednich meczów i bramek strzelonych na wyjeździe może być brana pod uwagę tylko wtedy jeżeli zostanie rozegrany mecz i rewanż. Jeżeli nie - to bierzemy pod uwagę pierwszą możliwą zasadę do zastosowania, czyli różnica bramek z całego cyklu.
 
Ponadto zasada obliczania kolejności z regulaminu zakłada, że ona jest taka sama dla dwóch jak i trzech lub więcej drużyn, które mają tyle samo punktów. Trudno już tutaj mówić o zasadności jej stosowania dla trzech drużyn, gdzie przy 19. kolejkach rozegranych może zdarzyć się tak, że część drużyn miałoby rozegranych w "małej tabelce" cztery mecze, inna miałaby trzy mecze, albo część drużyn zagrałaby dwa mecze na wyjeździe, a jeden u siebie.
 
Dlatego, gdyby rozgrywki miałyby się zakończyć dziś to naszym zdaniem trzeba byłoby patrzeć na bilans bramkowy i wtedy na pierwszym miejscu byłby Motor Lublin.
 
- Jak w takiej sytuacji wyglądałaby kwestia spadków?
 
- Na dzień dzisiejszy tego jeszcze nie wiemy. Jeżeli byłyby spadki z III ligi to wiadomo, że w kolejnym sezonie rozgrywki klasy niższych musiałyby być mocno powiększane albo trzebaby zrobić spadki wszędzie. O niższych ligach decydują związki wojewódzkie. Ponadto te decyzje muszą być podjęte przy konsultacji z PZPN, więc musimy czekać na decyzję centrali. Na ostatniej konferencji prezesów wojewódzkich ZPN-ów ustalono, że decyzja będzie jednolita dla całej Polski. W tym momencie są brane pod uwagę różne opcje. Na pewno jest szansa na awanse, natomiast co do spadków, zobaczymy.
 
- Mimo wszystko mamy jednak nadzieję, że sezon uda się dograć i nie będziemy mieli takich dylematów. W jednym z wywiadów powiedział Pan, że wznowienie rozgrywek III ligi jest niemal pewne. Skąd takie przekonanie?
 
- Powiedziałem to po spotkaniu prezesów związków wojewódzkich, gdzie pojawiły się sygnały, że Ekstraklasa miałaby ruszać już 21 maja. Później I i II liga. Wtedy też nie było mowy o zakończeniu rozgrywek w III lidze, nie było takiego zalecenia ze strony PZPN. UEFA ma też wydać decyzję, że nie zakończy wszystkich rozgrywek w czerwcu, że będzie także można grać w lipcu.
 
Szansa na wznowienie rozgrywek III ligi jest więc bardzo duża, ale pewnie w późniejszym terminie niż na początku się o tym mówiło. Mówimy tutaj bardziej o czerwcu niż końcówce maja, bo wiadomo, że w wyższych ligach te terminy też zostały przesunięte.
 
Będzie oczywiście brana pod uwagę sytuacja klubów i koszty z tym związanie. Czy to wznowienie rozgrywek będzie opłacalne. Z tego, co rozmawiałem z klubami z Lubelszczyzny to większość klubów chciałoby grać i zaczeka na decyzję jak najdłużej. Mówimy teraz o czerwcu.
 
- Macie już scenariusze jak ten sezon mógłby być dokończony? Bo nie wyobrażam sobie, że 15. kolejek zostanie dogranych. Chyba, że będziemy grać do sierpnia...
 
- Tutaj wszystko też zależy od decyzji centrali. I i II liga może grać w lipcu, a III liga może zagrać np. tylko do końca czerwca żeby wyłonić zwycięzcę, mieć czas na przeprowadzenie procesu licencyjnego. W następnym sezonie rozgrywki 3 ligi grupy IV będą już centralne i będzie je prowadził PZPN, ale za proces licencyjny dalej będą odpowiadać związki wojewódzkie. W tym sezonie odpowiada za to Świętokrzyski ZPN. Dlatego nie mamy jeszcze pewności do kiedy może grać III liga.
 
Planowaliśmy dwa scenariusze - granie do 30 czerwca i zakończenie rozgrywek w drugiej połowie lipca. Nasza strategia zaczyna się od tego, że wyznaczyliśmy minimalną liczbę meczów, które naszym zdaniem sprawia, że wznowienie rozgrywek byłoby zasadne. To jest pięć meczów, takie minimum. Przy pięciu meczach nie będzie takiej sytuacji, że komuś trafiłyby się mecze tylko z górą tabeli, lub tylko z dołem tabeli. Będziemy grać od pierwszej przerwanej kolejki, czyli od 20. serii gier.
 
Gdybyśmy grali jeszcze w lipcu to jest szansa na rozegranie dziewięciu kolejek, może jedenastu. Granie co trzy dni jest nierealne, więc na pewno nie rozegramy wszystkich piętnastu, to jest niemożliwe. Jeżeli rozgrywki zostaną wznowione to na pewno w ograniczonym zakresie.
 
Musimy poczekać jeszcze te dwa, dwa i pół tygodnia na decyzję centrali. To niestety nie jest zależne od nas, ale od PZPN-u i porozumienia wszystkich związków wojewódzkich. Jeżeli będzie nakreślony jakiś realny plan to oczywiście będziemy to konsultować z klubami, bo to jest dla nas najważniejsze.
 
- Czy wiadomo, kiedy kluby III ligi wrócą do treningów na boisku?
 
- Po złagodzeniu obostrzeń mamy sygnały z klubów, że niektórzy zawodnicy zaczęli już ćwiczyć indywidualnie, biegać. Być może w przyszłym tygodniu niektóre kluby zaczną już treningi w małych grupach - tak by nie łamać przepisów prawa, bo wiadomo, że muszą one być przestrzegane. Wszyscy czekają na dalszy rozwój sytuacji związanej z pandemią i luzowanie kolejnych obostrzeń. Jako związek nie mamy niestety na to żadnego wpływu, nie możemy nic klubom ułatwić.
 
- Jeżeli III liga ruszy to definitywnie bez publiczności?
 
- Tak, zdecydowanie. Na pewno będzie tak w wyższych ligach, więc tym bardziej w niższych klasach rozgrywkowach. Nie sądzę żeby tutaj coś mogło się zmienić. Patrząc na to, co się dzieje i jakie są prognozy naukowe to myślę, że długo jeszcze zagramy bez kibiców. Pewnie na początku następnego sezonu również.
 
Rozmawiał Maciej Decowski-Niemiec

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 48

Rozwiąż działanie =

~anonim 2020-04-22 13:12:57 37 11

Dla spokoju liga ruszy i Motor zdobędzie awans, wystarczą 3 kolejki i posprzątane a jak 6 kolejek to Hutnik straci punkty u beniaminka,Pewne to jest !!

1908 2020-04-22 12:39:35 25 4

Oki Ważne by zagrać mecz z Hutnikiem i Siarką na Park Arenie !!

Lewart 2020-04-22 12:49:54 4 30

Krzyszkowski nie kompromituj sie. Poczytaj uchwałe PZPN jak przerywali rozgrywki i teraz jak to się ma Twojego stwierdzenia : " Będziemy grać od pierwszej przerwanej kolejki, czyli od 20. serii gier." Bzdury.

obb 2020-04-22 13:06:46 21 10

A prezes Hutnika chciałby żeby w przypadku dwóch drużyn wytyczne były inne niż w przypadku trech lub więcej :D

https://gazetakrakowska.pl/hutnik-broni-1-miejsca-wsparcia-szuka-u-prawnikow-nie-siedzimy-z-zalozonymi-rekami/ar/c2-14929844?fbclid=IwAR1Y7COp4_JDyxJAqIEnGZcs0QwdDkr9qBNEr2Py9MvQy0KSfn08BKmtWnw

~anonim 2020-04-22 13:12:57 37 11

Dla spokoju liga ruszy i Motor zdobędzie awans, wystarczą 3 kolejki i posprzątane a jak 6 kolejek to Hutnik straci punkty u beniaminka,Pewne to jest !!

~anonim 2020-04-22 13:17:03 31 12

Motor z tym obiektem powinien grać w Ekstraklasie, Hutnik z swoim podwórkowym stadionikiem maks w 3 lidze, zresztą mają obskurny i brzydki stadion rodem z PRL hehe

Piotrek 2020-04-22 13:35:14 6 32

Prezesie LZPN: GDZIE DO DIASKA ZOBACZYŁEŚ CAŁY CYKL ROZGRYWEK?!
"większa ilość bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek"

1) przy dwóch zespołach:a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,b) przy równej ilości punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami wspotkaniach tych drużyn,d) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,e) przy dalszej równości, większa ilość bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,f) przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w całym cyklu rozgrywek,g) przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek.

Piotrek 2020-04-22 13:36:01 6 30

do OBB:
nie prezes Hutnika by chciał, tylko tak mówi regulamin:
http://lzpn.pl/wp-content/uploads/2019/08/Regulamin_rozgrywek_III_liga_2019-20_05_08.pdf

3cik 2020-04-22 13:37:30 12 37

TO JEST SKANDAL NA MIARĘ AFERY FRYZJERA!
Prezes LZPN wbrew regulaminowi rozgrywek, który sam zatwierdził promuje swoją ulubioną drużynę, z którą jest powiązany.
Nie ma na to zgody!

obb 2020-04-22 13:45:31 29 6

do Piotrek:
No jeśli Ty uważasz, że znasz lepiej przepisy niż przewodniczący wydziału gier to gratuluję.

"Ponadto zasada obliczania kolejności z regulaminu zakłada, że ona jest taka sama dla dwóch jak i trzech lub więcej drużyn, które mają tyle samo punktów. Trudno już tutaj mówić o zasadności jej stosowania dla trzech drużyn, gdzie przy 19. kolejkach rozegranych może zdarzyć się tak, że część drużyn miałoby rozegranych w "małej tabelce" cztery mecze, inna miałaby trzy mecze, albo część drużyn zagrałaby dwa mecze na wyjeździe, a jeden u siebie."

Na piłce też znasz się lepiej od piłkarzy?

obb 2020-04-22 13:51:29 36 6

do 3cik:
do 3cik:
Skandalem jest to, że ktoś chce awansować bez rozegrania rewanżu. Prezes Hutnika w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej mówi, że brak rozegrania wszystkich meczów w sezonie sprawia, że nie możemy mówić o równości szans przy braniu pod uwagę bilansu bramek. Ale brak możliwości rozegrania rewanżu z Motorem nie sprawia już według niego, że nie możemy mówić o równości szans. Uśmiałem się

Piotrek 2020-04-22 14:13:01 5 31

obb: przeczytaj proszę paragraf 21 rozgrywek i powiedz mi, czy rozróżnia on sytuację a) dwie drużyny, b) więcej niż 2 drużyny.

A potem odpowiedz sam na pytanie, kto zna regulamin a kto mydli oczy w wywiadach.

3cik 2020-04-22 14:14:10 7 35

obb:
Masz rację, skandalem jest, że Motor chce awansować bez rozegrania rewanżu, mino że pierwszy mecz przegrał.

Tomek 2020-04-22 14:31:33 12 32

I tak Hutnik awansuje

H15 2020-04-22 14:41:05 7 37

Po pierwsze Motoru nikt na Podkarpaciu nie lubi i taka jest prawda .Ich kibice to tchórze i bandyci nie znający zasad .Zamordowali niewinnego człowieka

Hcyz 2020-04-22 14:49:42 17 5

Brak awansow najlepszym rozwiazaniem w momencie nie dokonczenia ligi

Koniec 2020-04-22 15:06:35 36 3

Wg mnie nie masz na wznowienie rozgrywek. Witamy Motor w 2 lidze

PZPN 2020-04-22 15:50:09 3 30

Sprawa nie jest jednak taka prosta. Od bardzo decyzyjnej osoby w Polskim Związku Piłki Nożnej słyszymy anonimowo, że zaraz może okazać się, że trzymanie się wykładni o konieczności rozegrania dwóch spotkań w systemie mecz-rewanż wcale nie musi być wiążące, bo liga może rozstrzygnąć nierozegrane mecze jako obustronne walkowery. A wtedy wychodzi na to, że odbyły się oba mecze, tylko nikt nie dostał za nie punktów.

Tadaamm motorowcy, wtedy będziecie sobie mogli włożyć w buty regulamin z różnicą strzelonych bramek w całym cyklu.

~anonim 2020-04-22 15:53:10 27 1

Co za bzdury głupoty piszesz, nie ośmieszaj się

Vito 2020-04-22 16:09:20 26 2

Luuuzzzz bez napinki , będą grać i Motor awansuje !

Vito 2020-04-22 16:09:20 26 2

Luuuzzzz bez napinki , będą grać i Motor awansuje !

Jeszcze lepsze rozwiązanie. 2020-04-22 16:48:10 4 21

Mam dla LZPN łatwiejsze rozwiązanie, niech przez aklamację ogłosi, że zwycięzcą ligi będzie zespół z 1 miejsca tylko po I rundzie. Nie będzie wtedy problemu, że ktoś rozegrał 2 mecze ze słabymi zespołami i ma lepszy bilans.
Ohhh wait, Hutnik znów na 1 miejscu, to dla LZPN nie przejdzie. Trzeba dalej kombinować przy zielonym stoliku, jak tu zrobić Motor na 1 miejscu.

~anonim 2020-04-22 16:52:19 14 0

Jeszcze głupszy się odezwał hahaha

obb 2020-04-22 17:00:10 18 1

3cik:
Dobra, spróbuję dotrzeć do twojego mózgu inaczej bo widzę, że nazwa hutnik odcina przewody odpowiadające za logiczne myślenie. Wyobraź sobie (mam nadzieję, że nie wymagam za dużo), że umawiamy się na dwie partię pokera, pierwszą u mnie w domu, drugą u ciebie, a stawką jest 100 tysięcy złotych. Ja tą pierwszą partię wygrywam, ale później przed rewanżem z przyczyn ode mnie niezależnych nie możemy rozegrać drugiej partii. Rozumiem, że wtedy mi dajesz sto tysięcy i mówisz "proszę, należy ci się, to uczciwe, że odbyła się tylko jedna partia i to ty powinienneś zdobyć tę nagrodę"?

STW 2020-04-22 17:06:22 4 23

miejmy nadzieje ze hutnik mimo wszystko awansuje po za tym ma wieksza jakosc i bardziej pasuje do 2 ligi niz jakis spartakus szarowola

LC7 2020-04-22 17:19:23 2 18

Dziś Hutnik jest pierwszy ale jak kończymy to awansuje Motor przecież to można powiedzieć że scenariusz do Piłkarskiego Pokera 2 nam się rysuje jak tak będzie to trzeba dac sobie spokój z tą piłką ...

~anonim 2020-04-22 17:38:40 19 2

Hutnik piłkarsko nie pasuje do awansu bo to podKrakowskie bagna z postkomunistycznym stadionem . Normalnie DZICZ ! Dzicz jak w Stalowej Wólce.

~anonim 2020-04-22 17:38:40 20 0

Hutnik piłkarsko nie pasuje do awansu bo to podKrakowskie bagna z postkomunistycznym stadionem . Normalnie DZICZ ! Dzicz jak w Stalowej Wólce.

obserwator 2020-04-22 17:44:13 3 14

wznawiać rozgrywki by rozegrać 5 meczy? toż to bubel i kpina ,albo wszystkie mecze do końca albo w ogóle zakończyć ligę bo i tak ne wiadomo kiedy nowy sezon sie zacznie....może za rok?Holandia dała dobry przykład zakończyła wszystko.

~anonim 2020-04-22 17:44:40 19 1

Spoko Motor wygra ligę na boisku !
Żadnych postkomunistycznych tworów z bagien czy lasu rowerowego :)

!!! 2020-04-22 17:47:21 17 2

Tylko MOTOR !!!

!!! 2020-04-22 17:47:21 17 2

Tylko MOTOR !!!

~anonim 2020-04-22 18:12:19 6 12

Przecież Boniek gadał że to prawnie nie zadziała bez rewanżu ale leśne pijusy z LZPN już rozsądziły na korzyść Szarowoli :D

??? 2020-04-22 18:16:45 12 1

Aleś ty głupi hihi

~anonim 2020-04-22 18:24:14 3 15

Przepłacone ogórki Spartakusowe, które nie wstydziły się przegrać w Zabierzowie z Jutrzenką nie mają wstydu szukać awansu pod zielonym stolikiem.

!!! 2020-04-22 18:55:35 12 1

Tylko MOTOR !!!

!!! 2020-04-22 18:55:35 12 2

Tylko MOTOR !!!

turysta70 2020-04-22 19:44:40 2 13

dość że grają na licencji Szarowoli to jeszcze taki wałek motor jesteś malutki

Barolo 2020-04-22 20:28:48 11 1

A co mówią lekarze?
W tej Nowej Hucie

TylkoZKS 2020-04-23 00:47:41 1 10

A Małopolski ZPN powie, że ligę wygra Hutnik. Motor wiecznie 3-ligowy!

TylkoZKS 2020-04-23 00:50:09 1 9

Z czym wy chcecie iść do 2 ligi, jak przegraliście w Giebułtowie z Jutrzenką?

Obiektywny 2020-04-23 10:29:24 11 2

Na Hucie powiedzą Lenin wiecznie żywy .hehe i 3 liga wiecznie żywa dla Hutnika

Trmt Piastów 2020-04-23 12:29:38 3 1

Motorku może jakiś układ?

~anonim 2020-04-23 12:40:53 7 2

Motor i tak awansuje

~anonim 2020-04-23 12:40:53 7 3

Motor i tak awansuje

RKS 2020-04-23 12:44:23 5 5

Zluzujcie już z tą malinką. Obie ekipy przez ten syf są poszkodowane. Jedni i drudzy zasługują na awans. Musimy to rozstrzygnąc na boisku. Jeżeli nie, to zastanym obowiązkiem PZPN jest awansować obie ekipy również dla swojego dobra. Wschód- Zachód w 2 lidze. Co też obniżyło by koszta wyjazdów dla wszystkich. Jeden sezon, jak się nie sprawdzi to wracamy. Przynajmniej wszyscy będą wiedzieć jak i na jakich zasadach gramy.

RKS 2020-04-23 12:44:28 4 5

Zluzujcie już z tą malinką. Obie ekipy przez ten syf są poszkodowane. Jedni i drudzy zasługują na awans. Musimy to rozstrzygnąc na boisku. Jeżeli nie, to zastanym obowiązkiem PZPN jest awansować obie ekipy również dla swojego dobra. Wschód- Zachód w 2 lidze. Co też obniżyło by koszta wyjazdów dla wszystkich. Jeden sezon, jak się nie sprawdzi to wracamy. Przynajmniej wszyscy będą wiedzieć jak i na jakich zasadach gramy.

Chełmianka 2020-04-25 23:30:17 1 1

Oczywiście Motor awans, a Hutnik niech sobie pisze dalej do gazety krakowskiej

~anonim 2020-05-02 17:18:30 0 0

Bo LZPN próbuje przemycić Szarowolę do II ligi. Związek twierdzi, że Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę gr. IV wygra Motor Lublin. Tłumaczenie Związku jest takie: integralną częścią naszego regulaminu są przepisy gry w piłkę nożna i to mówią one wyraźnie, że zasada bezpośrednich meczów i bramek strzelonych na wyjeździe może być brana pod uwagę tylko wtedy jeżeli zostanie rozegrany mecz i rewanż (par. 21, pkt 1, lit. a). Jeżeli nie - to bierzemy pod uwagę pierwszą możliwą (wg LZPN) zasadę do zastosowania, czyli różnica bramek z całego cyklu (par. 21, pkt 2, lit. e). Pic polega na tym, że dla LZPN-u musi być mecz i rewanż, ale już nie musi być różnica bramek z całego cyklu rozgrywek, tj. sezonu.
Wyciąg z Regulaminu.
par. 21, pkt 1, lit. a - ilość zobytych punktów w meczach między tymi drużynami.
par.21, pkt 1, lit. e - większa ilości bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek (jak wiadomo cały cykl rozgrywek się nie odbył).
Par. 13, ust. 2 - zawody rozgrywane są systemem mecz i rewanż (każda drużyna rozgrywa po dwa spotkania z pozostałymi drużynami - u siebie, jako gospodarz i u przeciwnika, jako gość). Z tego wynika, że cały cykl rozgrywek to 34 mecze.
LZPN może też chcieć przeforsować awans dwóch drużyn (przepychanie szarowoli) i skrzywdzić Wólczankę i Koronę 2 (np. szarowola nie wygrała z tymi drużynami i to na własnym!!! boisku) więc przypominam, że par 19, pkt 2 stanowi: Drużyna, która zajmie w rozgrywkach piłkarskich sezonu 2019/2020 pierwsze miejsce w tabeli III ligi grupa IV uzyska bezpośredni awans do II ligi oraz otrzyma puchar za awans ufundowany przez lubelski ZPN (nie ma dwóch miejsc premiowanych i dwóch pucharów).

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij