https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-19 07:24:29

Jaki materac będzie najlepszy, kiedy bolą plecy?

Podobne tematy lifestyle zdrowie
Ból kręgosłupa to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która potrafi człowieka wyłączyć nawet na kilka dni z życia towarzyskiego i zawodowego. Na bóle pleców skarżą się dzisiaj coraz młodsze osoby, a może być to spowodowane zarówno siedzącym trybem pracy, jak i niewłaściwie dopasowanym materacem do spania. Warto w takiej sytuacji skonsultować się z lekarzem, ponieważ zły materac może wyrządzić wiele krzywdy.

Jakie symptomy mogą wskazywać, że materac jest źle dopasowany?

Najczęściej ból kręgosłupa pojawia się, kiedy materac jest za twardy albo za miękki. Producenci tacy jak Kaszmirowysen polecają, aby swój dopasować idealnie do budowy ciała, ponieważ mogą pojawić się takie problemy, jak: 

  1. sztywność i ból karku,
  2. ból odcinka lędźwiowego,
  3. problem ze zmianą pozycji snu,
  4. brak możliwości przyjęcia wygodnej pozycji umożliwiającej zaśnięcie,
  5. uciski na organy takie jak wątroba, czy żołądek.

Często na początku użytkownicy narzekają, że pojawia się bezsenność. Z czasem dochodzi do tego ból. Zapoznając się z ofertą materaców 180x200 https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-180x200-cm-do-spania trzeba więc wziąć pod uwagę masę swojego ciała, ponieważ to do niej dopasowuje się stopień twardości materaca, jak również surowce, z których został wykonany.

Jaki materac jest najlepszy na ból kręgosłupa?

Kiedyś osobom cierpiącym na dolegliwości ze strony kręgosłupa zalecano przede wszystkim materace twarde. Dzisiaj wiemy już, że nie jest to dobra strategia, ponieważ za twardy materac wywołuje uciski i uniemożliwia przyjęcie ergonomicznej pozycji. W sklepach takich jak kaszmirowysen.pl można znaleźć bardzo bogaty wybór materaców w kilku stopniach twardości – miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Niezwykle istotne jest, aby dany model dostosować do wagi swojego ciała. Taki materac będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości w równomierny sposób i chronił go przed przeciążeniami. Pozwoli również na rozluźnienie się mięśni zmęczonych po całym dniu.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij