https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-25 09:18:54

Wyciągarka ręczna – w jakich sytuacjach może okazać się przydatna?

Podobne tematy lifestyle
Wyciągarka ręczna to urządzenie, o którym być może słyszysz po raz pierwszy – dzięki temu artykułowi uświadomisz sobie, jak szerokie i praktyczne posiada zastosowanie. Dowiesz się także, dlaczego warto ją posiadać oraz w jakich sytuacjach może Ci się przydać. Posiądziesz ponadto wiedzę na temat jednego ze światowych liderów produkcji i sprzedaży tego typu urządzeń.

Wyciągarka ręczna – co to właściwie jest?

Wyciągarka ręczna (jak sama nazwa wskazuje) to urządzenie, które wprawisz w ruch siłą swoich mięśni. Jak to działa? Maszyna jest w pełni mechaniczna – korba, którą się porusza, wprawia w ruch przekładnie, te z kolei ciągną linę przytwierdzoną do przedmiotu, który ma się zamiar poruszyć. Ponadto, standardowa wyciągarka wyposażona jest w sterownik, hamulec, rolki, bęben oraz klamry blokowane śrubą (szekle).

Wyciągarka – dlaczego warto mieć ją przy sobie?

Po co właściwie inwestować swoje środki w to urządzenie? Jaki jest sens kupna tego produktu? W jakich zastosowaniach wyciągarka ręczna sprawdzi się najlepiej? Wyciągarka ręczna znajdzie swoje zastosowanie w każdej kłopotliwej sytuacji, związanej z koniecznością przemieszczenia przedmiotów o wysokiej wadze. Twój samochód zakopał się w błocie lub wpadł do rowu, z dala od ruchliwych tras i nie masz kogo poprosić o pomoc? Co gorsza, słaby zasięg telekomunikacyjny nie pozwala Ci na połączenie się z pomocą drogową? W tego typu sytuacji uratować może Cię właśnie wyciągarka ręczna. Musisz wyciągnąć łódkę z wody, ale muliste przybrzeżne dno sprawia, że samodzielnie nie jesteś w stanie tego zrobić? W tym wypadku również pomoże Ci wyciągarka. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez przeszkód możesz transportować ją w każdym, (nawet niedużym) współczesnym samochodzie. To praktyczne, proste w obsłudze i funkcjonalne urządzenie może uratować Cię z wielu opresji. Być może planujesz zmiany w swoim ogrodzie? Dzięki wyciągarce z łatwością przemieścisz duże, ozdobne kamienie lub pozbędziesz się większych kawałków chorego drzewa, które właśnie ściąłeś. Chcesz samodzielnie zbudować garaż lub altanę na swojej posesji? Wyciągarka pomoże Ci w transporcie poszczególnych, ciężkich elementów danej konstrukcji. Oprócz praktycznych zastosowań urządzenie to da Ci także bezcenne poczucie samodzielności – jeśli nie lubisz być zdany na pomoc innych, weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z wyciągarki.

 

Jakie konkretnie urządzenie wybrać i gdzie je dostać?

Przy wyborze odpowiedniego modelu ręcznego pamiętaj – wyciągarka linowa optymalnie pracuje przy przesuwaniu lub wyciąganiu elementów nieprzekraczających wagi jednej tony. Jeśli tonaż przedmiotu, który chcesz przestawić za pomocą wyciągarki, jest większy – postaw na jej łańcuchową odmianę. Ponadto, warto zaznaczyć, że poszczególne modele wyciągarek różnią się od siebie takimi elementami jak waga (ok. 5-12 kg) cena, długość, grubość i rodzaj liny. Wybierz model odpowiedni do Twoich potrzeb. Szeroki zakres cen i rodzajów tego typu urządzeń znajdziesz na stronie internetowej producenta wyciągarek dragonwinch.com. Warto dodać, że Dragon Winch to polska firma o globalnym zasięgu, będąca jednym ze światowych liderów branży producentów wyciągarek.

Wyciągarka ręczna to bardzo praktyczne urządzenie, które powinno znaleźć się w garażu każdego zmotoryzowanego mężczyzny.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij