2020-03-25 10:19:48

Sebastian Zalepa: Jeżeli nie zaczniemy grać w pierwszy weekend maja, to liga powinna zostać zakończona

fot. archiwum
fot. archiwum
- Brakuje mi piłki, ale ten okres też pozwala mi przewartościować pewne sprawy w życiu i spojrzeć na świat od innej strony - mówi Sebastian Zalepa. Obrońca Apklan Resovii opowiedział, o swoim treningu, o tym że zastanawia się nad przyszłością piłki nożnej, o tym kiedy i czy w ogóle powinny być wznowione rozgrywki oraz o kryzysie gospodarczym, który niewątpliwe czeka wszystkie dziedziny życia, nie tylko piłkę nożną.
 
- Wróciłem do Łodzi i tutaj pomagam rodzinie i najbliższym w trudnych chwilach związanych ze stanem zdrowia mojego taty. Do tego trwa kwarantanna ogólnoświatowa, ale staram się wypełniać wytyczne z klubu od trenerów. Z jednej strony ludzie sie zarażają i umierają w szpitalach, a z drugiej zastanawiam się chwilami nad swoją przyszłoscią i tym co nas wszystkich czeka, jeśli chodzi o sport i piłkę nożną. Ciężki okres, nic więcej mądrego nie można powiedzieć - mówi nam Sebastian Zalepa.
 
Zapytaliśmy obrońcę Apklan Resovii jak wygląda jego trening w ostatnich dniach. - Jeśli chodzi o trening to mamy wytyczne pod kątem pracy motorycznej i siłowej. Staram się to realizować, dodatkowo jeżdzę codziennie na rowerze oraz ćwiczę w mieszkaniu. Czasowo myślę, ze dziennie poświęcam na trening w okolicach 2,5 do 3 godzin, jakby to wszystko zsumować. Brakuje mi piłki, ale ten okres też pozwala mi przewartościować pewne sprawy w życiu i spojrzeć na świat od innej strony - mówi defensor "Pasiaków".
 
Spytaliśmy go co sądzi o tym, aby mecze były rozgrywane co trzy dni i kiedy liga powinna wrócić do gry. - Jeżeli chodzi o grę co trzy dni to nie ma to dla mnie żadnego problemu. Fajna formuła rozgrywania meczów, lubię taką opcje. Natomiast, jeśli spojrzymy na wszysto przez plusy i minusy to uważam, że jeżeli nie zaczniemy grać w pierwszy weekend maja, to liga powinna zostać zakończona. Mija się z celem dalsze jej przekładanie. Wtedy dla wielu klubow to być albo nie być. Wówczas liga powinna zostać zakończona po dwudziestu dwóch rozegranych kolejkach. Trzeba spoglądać w przyszłość i podjąć męską decyzję. Takie funkcjonowanie w niepewności jest jeszcze gorsze. Wszystkie kluby bedą miały czas na przeorganizowanie się i zbudowanie nowej organizacji w zależności od poziomu ligi - kontynuuje Zalepa.
 
Na koniec padło pytanie czy koronawirus zmieni piłkę nożną na dobre. - Jeśli koronawirus nie przyniesie licznych strat ludzkich wśród sportowcow, co byłoby katastrofą dla tego środowiska, to nie zmieni znacząco futbolu. Jedynym aspektem będą pieniądze, których może zacząć brakować, spoglądająć szerzej na kryzys gospodarczy, który nadchodzi. Może powstać tak zwana spirala, która w raz z kłopotami podmiotów gospodarczych wspierających sport pociągnie niestety na dno rownież poszczególne dyscypliny - ocenia sytuację obrońca "Pasiaków". - Wierzę mocno, że w tak trudnym, jak teraz momencie, miasto Rzeszów nie odwróci się od naszej Resovii, która tak godnie promowała i przede wszystkim reprezentowała Podkarpacie - kończy swą wypowiedź Sebastian Zalepa.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie =

Vielitz 2020-03-25 11:19:33 23 4

Sebek super gość i bardzo dobry obrońca.

Vielitz 2020-03-25 11:19:33 23 4

Sebek super gość i bardzo dobry obrońca.

~anonim 2020-03-25 11:49:46 7 19

a co będiesz robił w czerwcu i lipcu??? Byczył się jak w marcu , kwietniu i maju???? weż się do roboty chłopie

do butza powyżej 2020-03-25 12:31:31 3 8

Niech nie grają, to nie zarobią. Proste. I nie pomoże przejście do innego klubu, bo wszystkie są w ciemnej d....... Nie ma ligi, nie ma sponsorów. Ale widzę, że "zapracowani" kopacze tego nie rozumieją. Do treningów, zamiast się szlajać i kląć po forach! Koniec Eldorado....

rzeszowianin 2020-03-25 13:35:45 5 13

Dobrze gada . I cały sezon anulowany Jestem za

~anonim 2020-03-25 14:15:39 4 4

O kolejny fachowiec zabiera głos.

~anonim 2020-03-25 15:54:33 2 1

Co jest śmiesznego w wysyłaniu do zagranicznych lig? To zawodnik z drugiej ligi nie może iść grać zaś granicę? W przypadku Sebastiana to prezentuje on conajmniejn poziom pierwszoligowy, więc to chyba jest w jego obowiązku prowadzić treningi bo nie wiadomo czy ktoś go nie kupi(oby nie) ale jak wznowią sezon(o ile wznowią) będzie widać kto sumiennie prowadził treningi osobiste...

Leon 2020-03-25 20:34:27 0 1

Jesteście bardzo prości znawcy,potraficie tylko narzekać i wyzywać,kto grał w kopaną ten wie czy można zapomnieć grać,np po ścięgnach oj ludzie zagrajcie w coś dla dzieci bo po wypowiedziach tylko na to Was stać

Jefry 2020-03-27 08:49:56 1 0

Ten Zalepa jest żałosny znów daj daj daj, Oczywiście że miasto Rzeszów wam nie będzie pomagać!
Chcecie wejście tylnymi dźwiami do 1 ligi? nikt się na to nie zgodzi.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij