2020-03-01 12:03:21

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Timeout Polonię 1912 Leszno

Łańcucianie wygrali w Lesznie (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego chcieli pójść za ciosem po ostatniej wygranej na Mazowszu. Łańcucianie znów byli w delegacji i tym razem także wygrali.

Rawlplug Sokół Łańcut starcie z Timeout Polonią 1912 Leszno rozpoczął od mocnego uderzenia. Żółto-czarni szybko wypracowali sobie przewagę, którą z każdą minutą powiększali. Miejscowi próbowali nawiązać walkę, jednak zespół z Łańcuta nawet nie myślał o oddaniu inicjatywy.

Ekipa z Leszna w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnęła, jednak nie zdołała dogonić podopiecznych Dariusza Kaszowskiego. Przyjezdni zaczęli czuć oddech Polonii na plecach, wobec czego od pierwszych minut kolejnej części gry, chcieli ponownie zbudować odpowiednią przewagę.

Zespół dowodzony przez Radosława Hyżego nie dawał jednak za wygraną, co podrażniło łańcucian, którzy po chwili włączyli piąty bieg. Przyjezdni konkretnie się rozkręcili i odskoczyli na dwycyfrową liczbę oczek, którą utrzymali do przerwy.

Gospodarze po zmianie stron postawili wszystko na jedną kartę, jednak problemem okazywał się znacny balast punktowy. Rawlplug Sokół Łańcut nie mogł sobie pozwolić na utratę koncentracji, wobec czego czały czas utrzymywał dwucyfrową przewagę.

Timeout Polonia 1912 Leszno w ostatniej kwarcie liczyła na cud, jednak żółto-czarni cały czas kontrolowali sytuację na parkiecie. Łatwo nie było, ale ostatecznie to podopieczni Dariusza Kaszowskiego po meczu cieszyli się z wygranej.

Timeout Polonia 1912 Leszno - Rawlplug Sokół Łańcut 70-80 (19-26, 15-24, 15-12, 21-18)

Timeout Polonia 1912 Leszno: Sączewski 0, Samolak, Trubacz 14, Sanny 7, Chanas 8, Milczyński 8, Rostalski, Krawczyk, Sirijatowicz 10, Jodłowski 2, Pabian 21

Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 4, Kulikowski 0, Karolak 14, Wieloch 21, Pawlak 8, Szymański 10, Klima 11, Sewioł 2, Ciechociński 13, Czerwonka 0

Sędziowali: Robert Klukowski, Marcin Gawron, Karol Jaroński

Komisarz: Bartłomiej Wojdak