2020-02-29 20:02:52

Zadanie wykonane, Developres pokonał Enea PTPS Piła

Developres Skyres Rzeszów w trzech setach rozprawił się z Enea PPTS Piła w ostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Siatkówki kobiet, siatkarki z Rzeszowa do fazy play-off przystąpią ze znakomitej drugiej pozycji.

Pierwszy set spotkania w hali Podpromie toczył się zdecydowanie pod dyktando siatkarek Developres Skyres Rzeszów, które od samego początku zaczęły budować swoją przewagę, jak się później okazało największą przewagę zdołały wypracować na samym końcu partii, która wygrały do dwudziestu.

Więcej emocji dał nam drugi set, od samego początku gra była wyrównana, w późniejszym fragmencie drugiej odsłony czteropunktową przewagę zbudowały sobie siatkarki Enea PTPS Piła
(8-12). Nie minęła jednak chwila a na tablicy wyników znów widniał remis (12-12). I tak rozpoczęło się przeciąganie liny, które trwało aż do końca drugiej partii, którą ostatecznie na przewagi zwyciężyły „Rysice”. (30-28).

Trzeci set był już pokazem siły i kompletnej dominacji siatkarek Stephane Antigi. Gospodynie rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia i wraz z biegem trzeciej odsłony powiększały swoją przewagę. Developres Skyres Rzeszów w pierwszym spotkaniu rundy Play-off zmierzy się z siódmą drużyną w tabeli, na chwilę obecną jest to właśnie ekipa z Piły, jednak swoje mecz do rozegrania mają jeszcze drużyny z Kalisza oraz  Bielska Białej, które między sobą mogą rozstrzygnąć kwestię awansu.

MVP: Katarzyna Zaroślińska- Król

Developres Skyres Rzeszów - Enea PTPS Piła 3-0 (25-20, 30-28, 25-13)

Developres: Frantti , Witkowska , Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Valentin-Anderson,
Zaroślińska- Król, Krzos,Przybyła, Grabka, Hawryła, Kaczmar, Mlejnkova

PPTS Piła:Gawlak, Słonecka, Bednarek, Urban, Kucharska, Baran, Saad,Pawłowska, Szubert, Kazała