https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-02-14 13:02:25

Duże zmiany w Asseco Resovii

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Sporo dzieje się ostatnio w Asseco Resovii. Nowym szkoleniowcem został Włoch Emmanuel Zanini, a jak nieoficjalnie wiemy, z fukncji prezesa zrezygnował Krzysztof Ignaczak. To początek "wielkiej rewolucji", która czeka rzeszowski klub.

Klęska niepowodzeń na którą w ostatnim czasie trafiła Asseco Resovia, doprowadziła nie tylko kibiców, ale także działaczy do „szału”. Pierwszą decyzją było rozwiązanie kontraktu z trenerem Piotrem Gruszką, który kompletnie nie odnalazł się w tej roli. Swoją szansę dostał dotychczasowy drugi trener Wojciech Serafin. Zadaniu on jednak nie sprostał, bo zaliczył dwie porażki. Na ratunek tonącej „rzeszowskiej łajbie” przychodzi wybawca z Półwyspu Apenińskiego, czyli Emmanuele Zanini. Zadanie ma bardzo ciężkie, bo Resovii ostatnio w oczy zajrzało widmo spadku, a to by oznaczało katastrofę dla klubu.

Za cały ten marazm w grze ktoś musiał ponieść konsekwencje. Sami właściwie nie wiemy, o co w tym klubie chodzi? Czy skład jest źle dobrany? Czy treningi nie były wystarczająco ciężkie? Czy może przygotowanie mentalne leży? Wiemy natomiast jedno, że jednym z winowajców został Krzysztof Ignaczak, czyli dotychczasowy prezes drużyny. Jak podaję Przegląd Sportowy - Słabe wyniki i fatalna gra spowodowały, że dwa tygodnie temu zwolniony został trener Piotr Gruszka, ponosząc odpowiedzialność za grę zespołu. Teraz, ale chyba już z budowy drużyny, został rozliczony Krzysztof Ignaczak, który nie jest już prezesem Asseco Resovii – możemy przeczytać w dzisiejszym tekście o rzeszowskiej drużynie.

Są też pierwsze spekulacje, o tym, kto zastąpi Ignaczaka na stanowisku. W tej roli wymieniany jest Piotr Maciąg, siostrzeniec Adama Górala, czyli głównego sponsora oraz właściciela klubu. Maciąg już rok temu był przemierzany do tej roli, kiedy to na spotkaniu z drużyną prezes Góral powiedział graczom, że wkrótce on przejmie tę funkcję. Oficjalnie potwierdzenie tej informacji ma zostać podane jeszcze przed najbliższym meczem Pasów przeciwko MKS-owi Będzin. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższą sobotę.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij