2020-01-29 20:01:11

Kolejny świetny mecz Developresu SkyRes Rzeszów! Tym razem Rysice pokonały wicemistrzynie Polski

foto. Developres SkyRes Rzeszów
Podopieczne Stephana Antigi pokonały 3:0 Budowlane Łódź i tym samym umocniły się na drugim miejscu w tabeli. MVP spotkania została wybrana Alexandra Frantti.

Świetnie w mecze weszły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, które szybko odskoczyły na kilkupunktową przewagę (11:4). Świetnie w bloku spisywały się Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Kamila Witkowska, które skutecznie zatrzymywały rywalki (19:11). Łodzianki próbowały odrabiać straty, jednak dobre zagrywki Anny Bączyńskiej na nie wiele się zdały. Ostatecznie Rysice wygrały pierwszą partię 25:20.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od kontrowersyjnych decyzji arbitrów, którzy nie mogli dojśc do porozumienia w sprawie rozegrania Natalii Valentin. Ostatecznie punkt został przyznany rzeszowiankom. Developres szarpnął grę w połowie partii i ponownie zbudował przewagę. Zagrywki Gabrieli Maciągowski pozwoliły na małe odrobienie strat (20:16). Seta skończyły skutecznymi atakami Katarzyna Zaroślińska-Król i Michaela Mlejnkova (25:22).

Set trzeci podobnie jak poprzedni rozpoczął się od "skandalu" - trener łodzianek, Błażej Kryszałowicz w geście dezaprobaty wykopał piłkę w trybuny, co zostało nagrodzone żółtą kartką przez arbitrów. Budowlane w końcu dały radę wyjść na prowadzenie, dzięki zagrywkom Julii Pencovej (11:8). Chwilę później prowadziły już siatkarki Stephana Antigi, które po dobrym ataku Alexandry Frantti cieszyły się z punktu (16:15). Końcówka seta była wyrównana, ale szczęśliwa dla rzeszowianek, które po kolejnym uderzeniu amerykańskiej przyjmującej mogły wznieść ręcę w geście triumfu.

Grot Budowlani Łódź 0:3 Developres SkyRes Rzeszów

(22:25, 22:25, 23:25)

MVP: Alexandra Frantti

Składy zespołów:

Grot Budowlani Łódź: Nowicka (3), Śmieszek (5), Twardowska (10), Kraiduba (18), Pencova (4), Bączyńska (9), Stenzel (libero) oraz Maciągowski (1), Babicz, Bałdyga i Lewandowska

Developres SkyRes Rzeszów: Frantti (16), Witkowska (4), Blagojević (10), Efimienko-Młotkowska (11), Valentin-Anderson (2), Zaroślińska-Król (12), Krzos (libero) oraz Grabka, Hawryła, Kaczmar, Mlejnkova (2) i Przybyła (libero)