http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-01-07 22:09:00

Dominik Chromiński, nowy piłkarz Stali Stalowa Wola: "Cieszę się, że uczestniczyłem w bardzo dużym projekcie"

Dominik Chromiński (z lewej) jest nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola. Podpisał pół roczną umowę. (fot. Stal Rzeszów)
Dominik Chromiński (z lewej) jest nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola. Podpisał pół roczną umowę. (fot. Stal Rzeszów)
Dominik Chromiński jest nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola. 26-letni wychowanek Szóstki Śrem udzielił nam pierwszego wywiadu po zmianie barw. Opowiedział o tym co go przekonało do "Stalówki", podsumował swój pobyt w Stali Rzeszów oraz powiedział o zaskoczeniu kiedy zobaczył swoje nazwisko na liście transferowej.
 
- Dominik dołączyłeś do Stali Stalowa Wola. Co przekonało Cię do transferu?
 
- Zdecydowałem się na Stalową Wole, bo to dobry zespół drugoligowy. Przypadkowo jest w strefie spadkowej. Wszystko przez budowę nowego stadionu i granie, z tego powodu, każdego meczu na wyjeździe lub w Boguchwale, czyli niby u siebie. Wierzę, że na nowym stadionie będziemy wygrywać. Drugim powodem jest to, że jest tylko 70 kilometrów od Rzeszowa i nie muszę wywracać swojego życia do góry nogami w zimowym okienku.

- Czy miałeś inne propozycje?
 
- Miałem inne propozycję. Były one z klubów drugiej i trzeciej ligi.

 - Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącym czasie indywidualne oraz drużynowe?
 
- Jeśli chodzi o cele drużynowe to oczywiście jak najszybsze wydostanie się ze strefy spadkowej, a potem zobaczymy jak tabela się ułoży i o co można jeszcze powalczyć. Natomiast jeśli chodzi o cele indywidualne, to chcę w każdym meczu schodzić z podniesioną głową zadowolony ze swojego występu, a za tym pójdą „liczby” i dobre występy.
 
- Dlaczego umowa obowiązuje zaledwie na pół roku?
 
- Umowa jest na pół roku, ale to nie oznacza, że nie można jej przedłużyć. Wszystko zależy od tego, czy obie strony będą zadowolone ze współpracy.
 
- Czy widzisz jeszcze szansę walki czołową szóstę, a co za tym idzie grę w barażach? Czy celem jest wyłącznie zachowanie bytu w 2 lidze?
 
- To jest tylko albo aż osiem punktów. W rundzie wiosennej zagramy aż jedenaście z czternastu meczów u siebie. Nikt nam nie zabroni myśleć o czymś więcej. Celem oczywiście będzie utrzymanie, a co więcej to tabela i czas pokażę.
 
- Po doskonałej rundzie jesiennej sezonu 2018/19 miałeś gorszy 2019 rok. Czy już wiesz z czego to wynikało? Liczysz na odbudowę formy w Stali Stalowa Wola?
 
- Miałem słabszy okres to  fakt. Wiem nad czym muszę pracować, wyciągam wnioski i ostatnie mecze to pokazywały.  Szkoda, że nie udokumentowałem tego bramkami. Przychodzę do Stali z wiarą, że to będzie moje najlepsze pół roku w dotychczasowej przygodzie z piłką!
 
- Byłeś zaskoczony, że zostałeś umieszony na liście transferowej Stali Rzeszów?
 
- Byłem zaskoczony. W ostatnich czterech meczach siedziałem na ławce, co mogło wskazywać na taki przebieg wydarzeń. Jednak myślałem, że zimę przepracuje, odzyskam skład i wszystko będzie dobrze.
 
- Jak ocenisz swój pobyt w Stali Rzeszów?
 
- To był bardzo fajny okres w moim życiu. Cieszę się, że uczestniczyłem w bardzo dużym projekcie. Jako drużyna zrealizowaliśmy postawiony cel jakim był awans do 2 ligi. Pokonaliśmy w ostatniem meczu sezonu bezpośredniego rywala przed sześcio i pół tysięczną publicznością, lepiej nie można było sobie tego wymarzyć!
 
Wygraliśmy także puchar na szczeblu wojewódzkim. Zakończyliśny rundę jesienną w 2 lidze w pierwszej szóstce uprawniającej do gry w barażach o 1 ligę, więc zrealizowaliśmy kolejny cel. Mieliśmy tak naprawdę pasmo samych sukcesów przez te ostatnie 1,5 roku.
 
- Jak Ci się układała współpraca z Januszem Niedźwiedziem?
 
- Bardzo dobrze. To był trener, który najdłużej w seniorskiej piłce ze mną współpracował. Dużo się przy nim nauczyłem.
 
- Kto Twoim zdaniem awansuje do 1 ligi?
 
- Patrząc na to jak niespodziewana jest piłka nożna to wierzę i chciałbym, żeby to były Widzew Łódź, Stal Rzeszów i po dwóch barażach - Stal Stalowa Wola.

- Jak zachęcisz kibiców do przychodzenia na nowy stadion w nadchodzącej rundzie?
 
- Wygrywając pierwszy mecz na nowym stadionie!
 
Wywiad przeprowadził Maciej Decowski-Niemiec

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

1944 2020-01-08 11:03:34 16 9

Powodzenia Dominik w Stalówce,fajnie,ze tam poszedłeś a nie do domu wroga.Tam na pewno się rozwiniesz,bo z tego co wiem,mają tam bardzo ambitne cele na najbliższe lata.Wielu bramek życzę i awansu Stalówki wraz z rzeszowska Stalą

1944 2020-01-08 11:03:34 16 9

Powodzenia Dominik w Stalówce,fajnie,ze tam poszedłeś a nie do domu wroga.Tam na pewno się rozwiniesz,bo z tego co wiem,mają tam bardzo ambitne cele na najbliższe lata.Wielu bramek życzę i awansu Stalówki wraz z rzeszowska Stalą

Qwas 2020-01-08 11:35:39 7 5

BUAHAHAHAHAHAHAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pan Zdziś 2020-01-08 13:36:18 5 8

Zamienił stryjek... z jednego gówna wdepnął w drugie. Współczuje.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij