https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-12-07 12:12:36

Asseco Resovia znów przegrała, obraz nędzy i rozpaczy na Podpromiu!

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Asseco Resovia Rzeszów poniosła kolejną porażkę w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi, tym razem z Jastrzębskim Węglem 0:3. Była to ósma przegrana siatkarzy Piotra Gruszki w dotychczasowych zmaganiach. 
 
Pierwsza partia to pogrom (choć można by tutaj użyć nieco brzydszego słowa) w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla, bowiem podopieczni Slobodana Kovaca konkretnie zdemolowali Asseco Resovie wygrywając 25:12 !!! W grze Pasów kompletnie nic nie funkcjonowało, a przyjezdni napędzani atakami Tomasza Fornala i Dawida Konarskiego byli nie do powstrzymania.
 
W drugiej odsłonie mieliśmy fragment wyrównanej gry na początku, bowiem dobrze w ataku spisywał się Damian Schulz, który wyprowadził Resovie na prowadzenie. Chwilę później długą wymianę ciosów wygrali jastrzębianie po udanej kiwce Tomasza Fornala (6:5).
 
Wprowadzony na boisko Rafał Buszek zaliczył dwa błędy przez co przyjezdni zdobyli przewagę (11:9). Po ataku Fornala było 19:17 i wydawało się, że będziemy mieli wyrównaną końcówkę seta. Nic bardziej mylnego, drużyna Slobodana Kovaca pewnie wygrała 25:20.
 
Ostatni set był bardzo podobny do pierwszej odsłony, szybka przewaga ze strony gości, którzy po ataku polskiego przyjmującego prowadzili 14:9. Chwilę później Buszek przekroczył linię 7 metra i zrobiło się 16:10. Gra się kompletnie posypała i do puli błędów swoje „5 groszy” dorzucił Damian Schulz atakując w aut (20:12).
 
Ostatecznie mecz zakończył rozgrywający Lukas Kampa skutecznym uderzeniem (25:15). Kibice pożegnali siatkarzy z Rzeszowa gromkimi gwizdami więc możemy stwierdzić, że posada trenera Piotra Gruszka wisi na włosku. O tym, co się stanie w tej sprawie dowiemy się pewnie w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin.
 

Asseco Resovia 0:3 Jastrzębski Węgiel

(12:25, 20:25, 15:25)

 

MVP: Lukas Kampa

 
Asseco Resovia: Krulicki (4), Lemański (3), Komenda (2), Rousseaux (3), Hoag, Schulz (11), Perry (libero) oraz Marechal, Buszek (9), Shoji
 
Jastrzębski Węgiel: Fromm (10), Konarski (15), Vigrass (6), Kampa (3), Gladyr (11), Fornal (10), Popiwczak (libero) oraz Lyneel (libero), Rusek 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij