http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-11-19 11:11:41

Już jutro hit PlusLigi! PGE Skra Bełchatów zagra z Asseco Resovią

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Po bolesnej porażce z Treflem Gdańsk 0:3 siatkarze Asseco Resovii zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Spotkania tych drużyn zawsze dostarczają kibicom wiele emocji, miejmy nadzieje, że tym razem będzie podobnie. 
 

Faworytem tego spotkania oczywiście będzie PGE Skra Bełchatów, która jak na razie przegrała tylko jeden mecz i z 12 punktami zajmuję czwartą pozycję w tabeli. W ostatniej kolejce Bełchatowianie nie bez problemów, ale pokonali 3:1 MKS Będzin. Najbliższe spotkanie z Asseco Resovią będzie dla podopiecznych Michała Mieszko Gogola 57 starciem z Rzeszowską ekipą. Dotychczas triumfowali w nich 40 razy i ponieśli 16 porażek.

Siatkarze Piotra Gruszki nie mogą w tym sezonie utrzymać dobrej dyspozycji, przez co ich gra bardzo faluję. Po dobrym spotkaniu z Cuprum Lubin wygranym 3:1, w ostatniej kolejce przyszła porażka z Treflem Gdańsk, o której zarówno siatkarze jak i kibice powinni szybko zapomnieć, gdyż gra Pasów wołała w tym meczu „o pomstę do nieba”. Okazja do przełamania jest idealna, bowiem zwycięstwo w Hali Energia smakowałoby podwójnie. Zadanie wydaję się jednak być bardzo trudne, gdyż ciężko znaleźć konkretny argument, który przemawiałby na korzyść Rzeszowian przed tym meczem. Oczywiście jakąś iskierką nadziei, może być powrót do zdrowia Tomasa Rousseaux, który ma zapewnić stabilizacje w przyjęciu i siłę w ataku. Martwić kibiców Resovii powinna pozycja atakującego, na której trener Gruszka nie ma wielkiego pola manewru, bo Zbigniew Bartman i Damian Schulz daleko są od swojej najlepszej formy.

Skra ma za sobą sporo ciężkich pojedynków takich jak np. z Cuprum Lubin czy GKS-em Katowice. Wyróżniającymi postaciami w drużynie „Pszczółek” są z pewnością: Artur Szalpuk, Milan Ebadipour oraz atakujący Dusan Petković. Nie możemy zapominać także o „żywej legendzie” Bełchatowian Mariuszu Wlazłym, który wciąż jest sporym wzmocnieniem kadry. Na papierze drużyna Skry wygląda mocno i ich aspiracje bez wątpienia sięgają najwyższych laurów. Spotkanie z Resovią będzie bardzo ważne dla obu drużyn, zarówno ze względów psychologicznych, jak i napiętej sytuacji w tabeli. Początek meczu w środę o 17:30.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij